Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ Հայաստանի հետ պատերազմն ավարտված չէ, ուստի Ադրբեջանը պետք է հզորացնի իր զինուժը:
«Մենք ապրում ենք պատերազմի պայմաններում: Այն դեռ չի ավարտվել և մենք ամեն վայրկյան պետք է պատրաստ լինենք ազատելու գրավյալ տարածքները: Վստահ եմ, որ այդ օրը կգա և Ադրբեջանը կվերականգնի իր տարածքային ամբողջականությունը»,-ասել է Ադրբեջանի նախագահը Նախիջևանում, հայտնում է Interfax.az-ը:
Նա նշել է, որ Ադրբեջանի հնարավորություններն ավելանում են, բարելավվում է ֆինանսական վիճակը, գնվում է զենք, ռազմատեխնիկա և զինամթրեք:

Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что война с Арменией не завершена, поэтому Азербайджан продолжит наращивать военную мощь.
«Мы живем в условиях войны. Она еще не закончена, и мы каждый миг должны быть готовы к освобождению от оккупации родных земель. Уверен, что этот день наступит, и Азербайджан восстановит свою территориальную целостность»,- заявил Алиев, пишет «Интерфакс-Азербайджан».
Он отметил, что «процесс армейского строительства продолжается успешно и стремительно, ведется передовая работа, закупается военная техника, повышается уровень боеспособности».