11 Հուլիս 2019 - 09:59 AMT
Ալեքսանդր Մամուտի Rambler Group-ը դարձել է «Բենդեր» կինոսերիալի ներդրողն ու համապրոդյուսերը, որը նկարահանվելու է Իլյա Իլֆի և Եվգենի Պետրովի «12 աթոռ» վեպի մոտիվներով: Այդ մասին հայտնել է հոլդինգի ռեպերտուարային ռազմավարության և կոնտենտի գծով տնօրեն Սոֆյա Կալաշովան, գրում է «Վեդոմոստին»:
Սերիալում գլխավոր դերը կատարում է Սերգեյ Բեզրուկովը: Ըստ Կվաշիլովայի, իր ոճով «Բենդերը» խորհրդային շրջանի «Անորսալի վրիժառուների» և ռեժիսոր Գայ Ռիչիի հնարքների միախառնում է:
«Բենդերի» առաջին մասը կինոթարոններում կցուցադրվի 2020-ի սկզբում: «Բենդերը» կցուցադրվի երկու ձևաչափով՝ սկզբից կինոթատրոններում կցուցադրվեն կինոպատումի բոլոր 4 մասերը, իսկ հետո նախագծի ընդլայնված տարբերակը որպես սերիալ կցուցադրվի համացանցում:
Օգոստոսին կլրանա 70 տարին այն պահից ի վեր, երբ Իլյա Իլֆի և Եվգենի Պետրովի «12 աթոռն» ու «Ոսկե ցլիկը» արգելվեցին տպագրության համար: Սակայն, այդ սահմանափակումը երկար չտևեց:

Rambler Group Александра Мамута стала инвестором и сопродюсером киносериала «Бендер», который снимут по мотивам романа «Двенадцать стульев» Ильи Ильфа и Евгения Петрова. Об этом сообщила директор по репертуарной стратегии и контенту холдинга Софья Квашилава, пишут «Ведомости».
Главную роль в сериале играет Сергей Безруков. По словам Квашилавы, по своему стилю «Бендер» – это смесь советских «Неуловимых мстителей» и приемов режиссера Гая Ричи.
Первая часть «Бендера» выйдет в кинотеатрах в начале 2020 года. «Бендера» зрители увидят в двух форматах – сначала в кинотеатрах последовательно выйдут все четыре части кинофраншизы, затем более расширенная версия проекта появится как сериал в интернете.
В августе исполнится 70 лет с того момента, как «Двенадцать стульев» и «Золотой теленок» Ильи Ильфа и Евгения Петрова запретили для печати. Ограничение, однако, продлилось недолго.