Բրազիլացի ֆուտբոլիստ Նեյմարը որոշել է հեռանալ «Պարի Սեն Ժերմենից»:
Հուլիսի 15-ին տեղի է ունեցել բրազիլացու հանդիպումը փարիզյան ակումբի սպորտային տնօրեն Լեոնարդոյի հետ: Նեյմարին փորձել են համոզել մնալ ակումբում: Այնուամենայնիվ, Նեյմարը հայտարարել է, որ մտադիր է հեռանալ ՊՍԺ-ից:
Կարիերան շարունակելու առավել հավանական տարբերակը վերադարձն է «Բարսելոնա», գրում է Lenta.ru-ն Sky Sports-ի վրա հղումով:
Ֆուտբոլիստը պետք է ժամաներ Փարիզ դեռևս հուլիսի 8-ին: Ըստ Diario Sport-ի, ֆուտբոլիստը դժգոհ է բանակցությունների ձգձգումից և որոշել է հրաժարվել մարզումներից:
Նախորդ խաղաշրջանում Նեյմարը 17 հանդիպում է անցկացրել ՊՍԺ կազմում Ֆրանսիայի առաջնության շրջանակում: Հարձակվողը 15 գոլի հեղինակ է դարձել և 7 անգամ հաջող գործակցել թիմակիցների հետ:
Նեյմարը հանդես է գալիս ՊՍԺ կազմում 2017-ի ամառվանից: Այն ժամանակ նրա տրանսֆերի համար փարիզյան ակումբը «Բարսելոնային» ռեկորդային գումար է վճարել՝ 222 մլն եվրո: ՊՍԺ կազմում Նեյմարը 2 անգամ Ֆրանսիայի չեմպիոն է դարձել:

16 Июль 2019 - 08:36 AMT
15 июля у 27-летнего бразильца состоялась встреча со спортивным директором парижан Леонардо. Функционер пытался уговорить Неймара остаться в клубе. Тем не менее, форвард заявил, что собирается покинуть ПСЖ. Наиболее вероятным вариантом продолжения карьеры является возвращение в «Барселону», пишет Lenta.ru со ссылкой на Sky Sports.
Футболист должен был прибыть в Париж еще 8 июля. По информации Diario Sport, футболист оказался недовольным тем, что переговоры по его переходу в «Барселону» затягиваются и решил отказаться от тренировок.
В минувшем сезоне Неймар провел 17 матчей за ПСЖ в чемпионате Франции. Форвард записал на свой счет 15 голов и семь раз успешно ассистировал партнерам по команде.
Неймар выступает за ПСЖ с лета 2017 года. Тогда за его трансфер парижане заплатили «Барселоне» рекордную сумму — 222 миллиона евро. В составе нынешнего клуба форвард дважды выиграл чемпионат Франции.