Օգոստոսի 9-ին Բրազիլիայի դատարանը փակել է բռնաբարության մասին գործը, որը հարուցվել էր հայտնի բրազիլացի ֆուտբոլիստ Նեյմարի դեմ՝ անբավարար ապացույցների պատճառով: Այդ մասին հայտնել է դատարանի ներկայացուցիչը: Նեյմարը ժխտում է իր մեղքը:
«Դատարանը հայտարարել է գործը կարճելու մասին»,-ասել է դատարանի մամուլի քարտուղարը:
Ըստ դատախազ Ֆլավին Մեռլինի, ֆուտբոլիստի դեմ գործը կարող է ցանկացած պահի վերաբացվել, եթե նոր ապացույցներ ի հայտ գան, գրում է «Կոմերսանտը» AFP-ի վրա հղումով:
Բրազիլացի մոդել Նայջելա Տրինդադեն դիմել է Սան Պաուլուի ոստիկանություն՝ մեղադրելով մարզիկին մայիսին իրեն Փարիզի հյուրանոցներից մեկու բռնաբարելու մեջ: Ֆուտբոլիստը ժխտում է մեղադրանքները և հայտարարել է, որ սեռական աատը տեղի է ունեցել փոխադարձ համաձայնությամբ:

10 Август 2019 - 09:30 AMT
9 августа суд Бразилии закрыл дело об изнасиловании против бразильского футболиста Неймара, сославшись на недостаточность доказательств. Об этом сообщил представитель суда. Спортсмен отрицает вину.
«Судья приняла просьбу прокуратуры и заявила о прекращения дела»,— сообщил пресс-секретарь суда. По словам прокурора Флавии Мерлини, дело против футболиста может быть возобновлено в любое время, если появятся новые доказательства, пишет «Ъ» со ссылкой AFP.
Бразильская модель Найджела Триндаде обратилась в полицию города Сан-Паулу, обвинив спортсмена в ее изнасиловании в парижском отеле в мае. Футболист отвергал обвинения и заявлял, что половой акт произошел по обоюдному согласию.