Ամերիկացի դերասան Մեթյու Մաքքոնահին դարձել է «Օսթին» ֆուտբոլային ակումբի համասեփականատերերից մեկը: Ակումբը կսկսի ելույթները Ֆուտբոլի գլխավոր լիգայում (MLS) 2021-ին: Այդ մասին ասվում է թիմի Twitter-ի աքաունթում:
Ակումբում իր մասնաբաժինը կունենա նաև ամերիկացի գործարար Բրայան Շեֆիլդը: Նախատեսվում է, որ 2021-ին, երբ թիմը կսկսի ելույթները, կբացվի նաև «Օսթին» մարզադաշտը, նախատեսված 20,5 հազար հանդիսատեսի համար, գրում է Lenta.ru-ն:
MLS-ում նաև այլ նոր թիմեր կհայտնվեն, օրինակ, «Ինտեր Մայամին», որի սեփականատերն է Անգլիայի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Դևիդ Բեքհեմը:
Մաքքոնահին օսկարակիր դերասան է` պարգևին նա արժանացել է տղամարդու լավագույն դերակատարման համար «Գնորդների դալասյան ակումբը» ֆիլմում:

Американский актер Мэтью Макконахи стал одним из совладельцев футбольного клуба «Остин», который начнет выступать в Главной лиге футбола (MLS) в 2021 году. Об этом сообщается в Twitter-аккаунте команды.
Также свою долю во франшизе приобрел американский бизнесмен Брайан Шеффилд. Планируется, что клуб начнет свои выступления в 2021 году. Тогда же откроется и стадион «Остина», рассчитанный на 20,5 тысячи зрителей, пишет Lenta.ru.
Остин — одна из четырех будущих команд лиги. Также в MLS появится «Интер Майами», владельцем которого является бывший футболист сборной Англии Дэвид Бэкхем. Вместе с клубом «Нэшвилл» он начнет соревноваться в MLS с 2020 года. Кроме того, в чемпионате появится «Сэнт Луис».
Макконахи — обладатель премии «Оскар» за лучшую мужскую роль в кинокартине «Даласский клуб покупателей». Он известен по работам в фильмах «Интерстеллар», «Мад», «Линкольн для адвоката» и сериале «Настоящий детектив».