9 Սեպտեմբեր 2019 - 06:25 AMT
Արցախի Հանրապետության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է սեպտեմբերի 8-ին կայացած ՏԻՄ ընտրությունների նախնական արդյունքները։
Արցախի մայրաքաղաքում հինգ թեկնածուներից առավել մեծ թվով քվեներ ստացել է Դավիթ Սարգսյանը։ Նրա օգտին քվեարկել է 7,787 ընտրող` ընտրողների մոտ 36%-ը։
ԿԸՀ-ում առավել վաղ հրապարակված տվյալների համաձայն, նա անկուսակցական է, «Ջեներալ Գրուպ» ՍՊԸ-ի գործադիր տնօրենն է, հայտնում է Panorama.am-ը
Մյուս թեկնածուներից Գրիգորի Սահակյանը ստացել է 4,765 ձայն, Արեգ Ավագյանը՝ 3,125 ձայն, Արմեն Հակոբյանը՝ 3,059 ձայն, Արայիկ Ավանեսյանը՝ 2,108 ձայն։

9 Сентябрь 2019 - 06:48 AMT
ЦИК Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) обнародовал предварительные результаты состоявшихся 8 сентября выборов в органы местного самоуправления.
Из пяти кандидатов на пост мэра Степанакерта наибольшее количество голосов получил Давид Саркисян, за него проголосовали 7787 избирателей, пишет Panorama.am.
Согласно обнародованным ранее данным ЦИК, Давид Саркисян – беспартийный, является исполнительным директором ООО «Дженерал групп».
Другие кандидаты на пост мэра – Григорй Саакян получил 4765 голосов, Арег Авагян – 3125 голосов, Армен Акопян – 3059 голосов, Араик Аванесян – 2108 голосов.