Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն հիշեցրել է Թուրքիայի նախագահ ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին «հայերի սարսափելի կոտորածի մասին»: Այդ մասին նա ասել է Twitter-ի իր միկրոբլոգում հրապարակված տեսանյութում:
Նեթանյահուն այդպես է արձագանքել Թուրքիայի նախագահի նյույորքյան ելույթին:Էրդողանը, որը մասնակցում է ՄԱԿ ԳՎ նստաշրջանին, ԱՄՆ մահմեդականների հետ հանդիպմանը հրեաների ջարդերը Երկրորդ համաշխարհայինի տարիներին համեմատել է «կոտորածի հետ Գազայում»:
«Նա, ով չի դադարում ստել Իսրայելի մասին, կոտորում է քրդերին իր երկրում և ժխտում է հայ ժողովրդի սարսափելի կոտորածը, չպետք է խրատի Իսրայելին: Էրդողան, բավական է ստես»,-ասել է Նեթանյահուն:

25 Сентябрь 2019 - 07:42 AMT
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху напомнил президенту Турции Реджепу Тайипу Эрдогану об «ужасной резне армян». Такое заявление Нетаньяху сделал в своем микроблоге в Twitter в ответ заявление Эрдогана, в котором тот обвинил Израиль в захвате палестинских территорий и убийстве мирных жителей.
Эрдоган на Генеральной Ассамблее ООН в Нью-Йорке, в рамках встречи с мусульманами США, обвинил еврейское государство в истреблении арабов. Президент Турции сказал соотечественникам, что так же, как немецкие нацисты истребляли еврейский народ, «Израиль проводит геноцид в Газе».
«Тот, кто не перестает обманывать Израиль по поводу резни курдов в собственной стране, отрицает ужасную резню армянского народа, не должен давать наставления Израилю. Эрдоган, прекрати лгать», – написал Нетаньяху.