Հոկտեմբերի լույս 20-ի գիշերը Ֆրանսիայում հարձակման է ենթարկվել ֆրանսալեզու Nouvelles d'Arménie հանդեսի խմբագրությունը, որը ներկայացնում է Հայաստանին և հայերին վերաբերող նյութեր:
«Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանատունը խստորեն դատապարտում է հարձակումը Nouvelles d'Arménie-ի խմբագրության վրա: Դա լուրջ ոտնձգություն է խոսքի ազատության և հանրապետական արժեքների դեմ»,-ասվում է Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանի Twitter-ում հրապարակված հայտարարության մեջ:
Ներկայացված է նաև հարձակման ենթարկված խմբագրության լուսանկարը: Գողացել են խմբագրության համակարգիչներն ու տեսախցիկը:

Во Франции в ночь на 20 октября совершено нападение на офис армянского франкоязычного журнала Nouvelles d'Arménie (Новости Армении). Об этом сообщило посольство РА во Франции.
«Посольство Армении во Франции решительно осуждает нападение на офис журнала Nouvelles d'Arménie. Это серьезное посягательство против свободы слова и республиканских ценностей», – написала в своем микроблоге в Twitter армянский посол Асмик Толмаджян.
Она также разместила фотографию разгромленной редакции.
Как сообщает само издание, была сломана дверь редакции, украдены фотокамера и три компьютера, где хранились конфиденциальные сведения.