18 Նոյեմբեր 2019 - 13:54 AMT
ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Ֆրեզնո քաղաքում հնչած կրակոցների հետևանքով 4 մարդ է զոհվել, առնվազն ևս 6-ը հրազենային վիրավորում է ստացել: Նոյեմբերի 17-ի երեկոյան ոճրագործները մտել են մասնավոր տան տարածք և կրակ են բացել այնտեղ գտնվող մարդկանց ուղղությամբ, որոնք ֆուտբոլային խաղի հեռարձակում էին դիտում:
3 մարդ տեղում է մահացել, 4-րդը տեղափոխվել էր հիվանդանոց կրիտիկական վիճակում և այնտեղ է մահացել, գրում է Deutsche Welle-ն:
Այգում միջադեպի ժամանակ մոտ 35 մարդ է եղել: Ըստ ոստիկանության տեղի դեպարտամենտի պետի տեղակալ Մայքլ Ռիդի, զոհերը 25-30 տարեկան երիտասարդներ են: Ենթադրյալ հանցագործների ինքնության և դրդապատճառների մասին ոչինչ հայտնի չէ: Ձերբակալությունների մասին ևս չի հայտարարվել:

18 Ноябрь 2019 - 13:17 AMT
В результате стрельбы в калифорнийском городе Фресно погибли четыре человека, еще не менее шести получили огнестрельные ранения. Вечером 17 ноября злоумышленники проникли на участок частного дома и открыли стрельбу по находившимся там людям, которые смотрели телетрансляцию футбольного матча.
Три человека погибли на месте происшествия, четвертый был доставлен в критическом состоянии в больницу и затем скончался от ранений, пишет Deutsche Welle.
В саду во время инцидента находились около 35 человек. По данным заместителя начальника местного департамента полиции Майкла Рида, жертвами стали мужчины в возрасте 25-30 лет. О мотивах и личности предполагаемых преступников ничего не известно. О задержаниях пока тоже не сообщается. Фресно расположен в 300 километрах к юго-востоку от Сан-Франциско.