Վրաստանի ՆԳՆ աշխատակիցները վարչական կարգով ձերբակալել են Թբիլիսիի նախկին քաղաքապետ Գիգի Ուգուլավային, որը մասնակցում էր համամասնական ընտրակարգով արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների օգտին անցկացվող հանրահավաքին:
Ոստիկաններն Ուգուլավային ձերբակալել են Ազգային գրադարանի մոտ, որը գտնվում է խորհրդարանի շենքից ոչ հեռու, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
Հանրահավաքի մասնակիցները նոյեմբերի 29-ի առավոտյան հավաքվել էին օրենսդիր մարմնի դիմաց, սակայն ավելի ուշ տեղափոխվեցին Ազգային գրադարանի մոտ, որտեղ Վրաստանի փոխվարչապետ, արդարադատության նախարար Թեա Ցուլուկիանին մասնակցում է միջոցառման: Ցուցարարները հրմշտոց են հրահրել, որի ժամանակ էլ ձերբակալվել է Ուգուլավան:
Ձերբակալվել են ևս մի քանի ընդդիմադիրներ՝ պատգամավորներ Գեորգի Կանդելակին և Լաշա Չխարտիշվիլին:
ՆԳՆ-ն դեռևս պաշտոնական հայտարարությամբ հանդես չի եկել: Ձերբակալվածներին տեղափոխել են ոստիկանության բաժանմունք:

Сотрудники МВД Грузии задержали в административном порядке экс-мэра Тбилиси Гиги Улугаву, участвовавшего в митинге за внеочередные парламентские выборы по пропорциональной системе.
Полицейские арестовали Угулаву у здания Национальное библиотеки, которое расположено неподалеку от парламента, пишет ТАСС.
У законодательного органа митингующие собрались с утра, однако позже переместились к библиотеке, где вице-премьер Грузии, министр юстиции Тея Цулукиани принимает участие в мероприятии. Митингующие устроили потасовку, в ходе которой и был задержан Угулава.
Также задержаны еще несколько оппозиционеров, депутат Георгий Канделаки от партии «Европейская Грузия – движение за свободу» и Лаша Чхартишвили от «Лейбористской партии Грузии».
МВД пока официальных заявлений не делало. На данный момент всех задержанных перевозят в отделение полиции.