Դեկտեմբերի 3-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանի և Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարներ՝ Զոհրաբ Մնացականյանին և Մասիս Մայիլյանին:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում Հայաստանի և Արցախի համագործակցությանն առնչվող հարցերի՝ այդ համատեքստում կարևորելով նմանօրինակ պարբերական հանդիպումների անցկացումն ինչպես իրականացված համատեղ աշխատանքն ամփոփելու, այնպես էլ՝ հետագա անելիքները նախանշելու առումով:
Հանդիպման ընթացքում կարծիքներ են փոխանակվել ԼՂ կարգավորման գործընթացում առկա զարգացումների շուրջ:
Վարչապետն առանձնահատուկ կարևորել է Արցախի ժողովրդի կողմից ընտրված իշխանությունների ներգրավումը խաղաղ կարգավորման գործընթացում՝ որպես վերջինիս արդյունավետության բարձրացման գործուն միջոց:
Անդրադարձ է կատարվել նաև Բրատիսլավայում կայանալիք ԵԱՀԿ 26-րդ նախարարական խորհրդաժողովի շրջանակում նախատեսվող միջոցառումներին և հանդիպումներին, հայտնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:

4 Декабрь 2019 - 05:50 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 3 декабря принял министров иностранных дел РА и Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Зограба Мнацаканяна и Масиса Маиляна. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Собеседники коснулись вопросов сотрудничества Армении и Арцаха в процессе мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта, подчеркнув в этом контексте важность проведения подобных регулярных встреч для подведения итогов реализованной совместной работы, а также планирования дальнейших шагов.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями о текущих развитиях в процессе урегулирования нагорно-карабахского конфликта.
Премьер придал особую важность вовлечению избранных народом Арцаха властей в процесс мирного урегулирования в качестве действенного способа повышения его эффективности. Были также затронуты предстоящие в рамках 26-го министерского саммита ОБСЕ в Братиславе мероприятия и встречи.