24 Դեկտեմբեր 2019 - 07:12 AMT
Հայաստանի գլխավոր տոնածառն ընդգրկվել է ԱՊՀ երկրների մայրաքաղաքների 2020-ի Ամանորի 3 ամենաբարձր տոնածառերի թվում: Այդ մասին հայտնում է ՏուրՍտատ գործակալությունը:
Երևանի Հանրապետության հրապարակում տեղադրված գլխավոր տոնածառի բարձրությունը 37 մետր է (գագաթի հետ միասին): Դեկտեմբերի 21-ին վառվեցին տոնածառի լույսերը:
ԱՊՀ ամենաբարձր եղևնիների առաջին տասնյակում են ընդգրկվել նաև Աշխաբադի տոնածառը (40 մետր), Տաշքենդինը (36 մետր), Բաքվինը (34 մետր), Մինսկինը (30 մետր), Դուշանբեինը (29 մետր), Մոսկվայինը (27 մետր), Բիշքեկինը (27 մետր), Աստանայինը (25 մետր) և Քիշնևինը (20 մետր):
Հայաստանի մայրաքաղաքն ընդգրկվել է 2020-ի ամենապահանջված զբոսաշրջային ուղղությունների Suitcase հանդեսի կազմած ցուցակում

Главная елка Армении вошла в топ-3 самых высоких главных новогодних елок столичных городов стран СНГ на Новый год 2020. Об этом сообщает агентство ТурСтат.
Высота главной елки Еревана – 37 метров (с верхушкой), она стоит на площади Республики, 21 декабря были зажжены огни главной елки.
В первую десятку самых высоких новогодних елок в столицах стран СНГ вошли елки в городах Ашхабад (40 метров), Ереван (37 м), Ташкент (36 м), Баку (34 м), Минск (30 м), Душанбе (29 м), Москва (27 м), Бишкек (27 м), Астана (25 м) и Кишинев (20 м).