Զգուշավորության փուլը հայ-ռուսական հարաբերություններում հաղթահարված է: Այդ մասին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ, «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Ռուբեն Ռուբինյանը հայտարարել է՝ լրագրողների հետ հանդիպմանն ամփոփելով տարին:
«Սկզբնական զգուշավորության փուլը հայ-ռուսական հարաբերություններում հեղափոխությունից հետո լիապես ավարտված է»,-ասել է նա, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Ինչպես գրել էր իմ ռուս գործընկեր Կոնստանտին Կոսաչովը՝ կարող ենք արձանագրել, որ թավշյա հեղափոխությունից հետո հայ-ռուսական հարաբերությունները ոչ թե չեն տուժել, այլև ավելի են զարգացել», – ասել է նա:

26 Декабрь 2019 - 11:32 AMT
Период осмотрительности в армяно-российских отношениях преодолен. Об этом заявил на брифинге председатель постоянной парламентской комиссии РА по внешним связям, депутат фракции «Мой шаг» Рубен Рубинян.
«Начальный период осмотрительности в армяно-российских отношениях после революции полностью закончился», – сказал Рубен Рубинян, подводя итоги года, пишет Aysor.am.
Сославшись на своего российского коллегу Константина Косачева, Рубинян отметил, что можно констатировать – после бархатной революции армяно-российские отношения не пострадали, а еще больше развились