Հունվարի 5-11-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը խախտել է հրադադարը մոտ 125 անգամ` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 700 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են հետևել հրադադարի ռեժիմին և վստահորեն իրականացնում մարտական հերթապահություն, հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
2019-ին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտման ու արձակած կրակոցների թիվը, ըստ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ամենացածրն է եղել` 2010 թվականից ի վեր։

В период с 5 по 11 января на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 125 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций более 700 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают следить за режимом прекращения огня и уверенно несут боевое дежурство.
По словам премьер-министра Армении Никола Пашиняна, количество нарушений режима прекращения огня и выстрелов, произведенных противником в 2019 году, было самым низким с 2010 года.