Տավուշի Բերքաբեր համայքի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերում ադրբեջանական զինուժի դիպուկահար կրակից հայ զինծառայող է վիրավորվել: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Այսօր` ժամը 12:25 մոտակայքում, Տավուշի Բերքաբեր համայքի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերում ադրբեջանական ԶՈւ-երի դիպուկահար կրակից վիրավորվել է ՀՀ ԶՈւ-երի զինծառայող, շարքային Արթուր Սլավիկի Արզումանյանը»,- գրել է Հովհաննիսյանը։
Նա հավելել է, որ հետագա գործողությունների ամբողջ պատասխանատվությունն ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա:
Հունվարի 7-ին Տավուշի հատվածում ադրբեջանական կողմը փորձել էր ինժեներական աշխատանքներ իրականացնել առաջնագծում։ Հայկական կողմը նախազգուշացնող կրակ էր բացել: Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հաղոդրել էին, որ Հայաստանի զինված ուժերը «խախտել են հրադադարի ռեժիմը, ինչի արդյունքում ադրբեջանական կողմը զոհ ունի»:

11 Январь 2020 - 10:04 AMT
Азербайджанский снайпер ранил армянского военнослужащего в приграничной Тавушской области. Об этом сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в Facebook.
«11 января, около 12:25, на боевых позициях, дислоцированных в направлении общины Беркабер приграничной Тавушской области Армении, от снайперского огня ВС Азербайджана ранение получил военнослужащий ВС Армении, рядовой Артур Славикович Арзуманян», – говорится в сообщении.
Отмечается, что вся ответственность за дальнейшие действия ложится на азербайджанскую сторону.
В период с 5 по 11 января на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 125 раз. ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций более 700 выстрелов.