29 Հունվար 2020 - 06:35 AMT
Հունվարի 28-ին պաշտպանության բանակի հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000-ին ծնված Նվեր Արմանի Ավետիսյանը:
Արցախի ՊՆ հաղորդմամբ՝ վիրավորված զինվորն անմիջապես տեղափոխվել է զինհոսպիտալ, նրա վիճակը ծանր է: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
Հունվարի 24-ին ՊԲ հյուսիային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում հրազենային վիրավորում էին ստացել ՊԲ զինծառայողներ Հենրի-Հայկ Զաքարեանը և Արմեն Մեսրոպյանը: Զաքարեանի վիճակը ծանր էր, նա վիրահատվել էր:

29 Январь 2020 - 06:42 AMT
28 января, в районе 02:55, на оборонительном участке одной из воинский частей Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики), дислоцированной в юго-восточном направлении, при невыясненных обстоятельствах огнестрельное ранение получил военнослужащий Нвер Арманович Аветисян, 2000 года рождения. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Раненый был незамедлительно перевезен в военный госпиталь, его состояние оценивается как тяжелое.
Для установления обстоятельств инцидента ведется следствие.
Ранее в январе в одной из воинских частей Армии обороны Республики Арцах, дислоцированной в северном направлении, огнестрельные ранения получили военнослужащие АО НКР Генри-Айк Симонович Закарян (2001 года рождения) и Армен Месропян Джоникович (2000 года рождения).