30 Հունվար 2020 - 06:37 AMT
Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Էլմար Մամեդյարովի՝ հունվարի 29-ին մեկնարկած ու մի քանի ժամ տևած հանդիպումը կշարունակվի նաև ամսի 30-ին: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
Ժնևում հունվարի 29-ին սկսված Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումն ավարտվել է երեկոյան:
«Ընդունված գործառույթի համաձայն, հանդիպման արդյունքներով կհրապարակվի մամուլի հաղորդագրություն: Ինչպես նշել ենք՝ հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվում ԼՂ խաղաղ կարգավորման գործընթացին առնչվող հարցերի լայն շրջանակի»,- ասվում է Նաղդալյանի գրառման մեջ:
Հունվարի 29-ին Մնացականյանը հանդիպել է նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ստեֆան Վիսկոնտիի, Էնդրյու Շոֆերի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկի հետ:

В Женеве 29 января завершилась встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана Зограба Мнацаканяна и Эльмара Мамедъярова. Об этом сообщила пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
Встреча длилась несколько часов и завершилась вечером.
По словам Нагдалян, встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана продолжится также 30 января. Согласно принятой процедуре, по итогам встречи глав МИД будет обнародован пресс-релиз.
«Как мы уже сообщали, на встрече обсуждается широкий круг вопросов, касающихся процесса мирного урегулирования карабахского конфликта», – отметила Нагдалян.
29 января в Женеве глава МИД Армении Зограб Мнацаканян провел встречу с сопредседателями МГ ОБСЕ, после чего встретился со своим азербайджанским коллегой.