7 Փետրվար 2020 - 14:11 AMT
Բալիի հատուկ միգրացիոն ծառայությունը մուտքի թույլտվություն չի տվել օտարերկրյա 17 քաղաքացու՝ վերջերս Չինաստան այցելության պատճառով: Մերժվածների թվում Հայաստանի 3 քաղաքացի է եղել, գրում է The Jakarta Post-ը:
Հայերից բացի մերժում են ստացել նաև ՌԴ 2 քաղաքացի, Ռումինիայի՝ 1, Բրազիլիայի՝ 4, Մարոկկոյի՝ 2, Նոր Զելանդիայի՝ 1, Ուկրաինայի՝1, Մեծ Բրիտանիայի՝ 1 և Չինաստանի 2 քաղաքացի:
Ըստ ճամփորդությունների ցանկի՝ այդ մարդիկ վերջին 14 օրում եղել են Չինաստանում:
Միգրացիոն ծառայության համաձայն, «օտարերկրյա քաղաքացիների մուտքն Ինդոնեզիայի տարածք մերժվել է այն որոշման հիման վրա, ըստ որի վերջին 14 օրում Չինաստան այցելած քաղաքացիների մուտքը երկիր և ճամփորդությունը Ինդոնեզիայի տարածքով չի թույլատրվում»:
Չինաստանում աճում է 2019-nCoV կորոնավիրուսի հարուցած թոքերի հիվանդությունից մահացածների թիվը: Վերջին 24 ժամում միայն Հուբեյ նահանգում, որտեղից սկսվել է վարակի տարածումը, ևս 69 մարդ է մահացել: Այսպիսով, համաճարակի բռնկման պահից մայրցամաքային Չինաստանում մահացել է 636 մարդ:

7 Февраль 2020 - 13:17 AMT
Специальное миграционное бюро острова Бали отказало во въезде в страну 17 иностранным гражданам из-за недавних визитов в Китай.
Среди получивших отказ иностранцев оказались трое граждан Армении, пишет The Jakarta Post.
Среди граждан, которым было отказано во въезде в страну, помимо армян, были двое граждан России, один – Румынии, четверо – Бразилии, двое – Марокко, по одному – из Новой Зеландии, Украины и Великобритании, а также двое граждан Китая.
Согласно истории путешествий, эти иностранные граждане были в Китае в течение последних 14 дней.
По данным миграционной службы, «иностранным гражданам было отказано во въезде на территорию Индонезии на основании постановления, согласно которому иностранцам, посетившим Китай в течение последних 14 дней, не разрешается въезжать или путешествовать по территории Индонезии».
В Китае растет число скончавшихся от заболевания легких, вызываемого коронавирусом 2019-nCoV. За последние сутки жертвами инфекции только в провинции Хубэй, с которой началось распространение вируса, стали еще 69 человек. Таким образом, с начала вспышки в материковом Китае погибли 636 человек.