12 Փետրվար 2020 - 12:18 AMT
Փետրվարի 12-ին՝ ժամը 11:30-ի սահմանում, ՊԲ հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000-ին ծնված Տիգրան Մանվելի Մանվելյանը:
Նույն օրը՝ ժամը 13:00-ի սահմանում, ՊԲ հարավային ուղղությամբ զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000-ին ծնված Տիգրան Հուսիկի Մխոյանը:
Դեպքերի մանրամասները պարզելու համար տարվում է քննություն, հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հունվարի 30-ին ՊԲ կենտրոնական ենթակայությամբ գործող զորամասերից մեկում չպարզված հանգամանքներում մահացու հրազենային վիրավորում էր ստացել 2000-ին ծնված զինծառայող Վահրամ Մկրտիչի Ավագյանը:

12 февраля, около 11:30 по местному времени, в одной из воинских частей Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики), дислоцированной в юго-восточном направлении, при невыясненных пока обстоятельствах смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий АО НКР Тигран Манвелович Манвелян (2000 года рождения) и Армен Месропян Джоникович (2000 года рождения). Об этом сообщает пресс-служба Армии обороны НКР.
Пресс-секретарь Минобороны РА Арцрун Ованнисян, в свою очередь, сообщил о втором погибшем – Тигран Мхоян.