Հայաստանի ազգային հավաքականի և իտալական «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը Իտալիայի Ա սերիայի 24-րդ տուրում «Ատալանտայի» հետ կայանալիք հանդիպումից առաջ նշել է, որ այս ամիսը շատ կարևոր է իտալական ակումբի համար:
«Մենք գիտենք այս խաղի կարևորությունը: Մենք պետք է ամբողջ ուժը ներդնենք հաղթելու համար՝ նույնիսկ, եթե դա դժվար լինի: Հրաշալի թիմ ունենք և մենք բոլորս պետք է պատրաստ լինենք մեզ վրա պատասխանատվություն վերցնելու հաջորդ խաղում»,-հայտարարել է ֆուտբոլիստը, գրում է Football-Italia-ն:
Մխիթարյանը նշել է, որ «Ռոմայի» ֆուտբոլիստները հոգեպես ու ֆիզիկապես պետք է պատրաստ լինեն առաջիկա հանդիպմանը:
Ավելի վաղ բրիտանական The Sun-ը գրել էր, որ Մխիթարյանը, ով վարձավճարով հանդես է գալիս իտալական «Ռոմայի» կազմում, կարող էվերադառնալ Լոնդոնի «Արսենալ»: Համաձայն թերթի՝ «Ռոմայի» մարզիչ Պաուլո Ֆորսեկան հրաժարվել է Մխիթարյանին գնելուց. անգլիական ակումբը 31-ամյա կիսապաշտպանի համար 20 մլն եվրոյից ավելի գումար է պահանջում, այնինչ՝ «գայլերը» պատրաստ չեն վճարել այդ գումարը:

Полузащитник сборной Армении и «Ромы» Генрих Мхитарян прокомментировал предстоящий матч 24-го тура Серии А против «Аталанты», отметив, что этот месяц очень важен для итальянской команды.
«Мы знаем важность этого матча. Мы должны отдать все силы, чтобы победить, даже если это будет нелегко. У нас отличная команда. Все мы должны быть готовы взять на себя ответственность в следующих матчах», – заявил футболист, пишет Football-Italia.
По его словам, игроки «Ромы» должны быть готовы как физически, так и морально, «не думая о том, насколько важен момент».
«Не нужно оказывать на себя излишнее давление. Для нас этот месяц будет очень важен», – отметил Мхитарян.
Ранее британский таблоид The Sun сообщил (http://www.panarmenian.net/rus/news/277803/), что Мхитарян, ныне на правах аренды играющий в составе итальянской «Ромы», вернется в лондонский «Арсенал». Согласно газете, главный тренер «Ромы» Пауло Фонсека отказался от идеи выкупа контракта Мхитаряна. Английский клуб хочет получить за 31-летнего полузащитника более 20 млн евро, однако «волки» не готовы пойти на столь значительные траты.