Իտալական «Ռոմայի» գլխավոր մարզիչ Պաուլո Ֆոնսեկան «Կալյարիի» հանդեպ 4:3 հաշվով տարած հաղթանակից հետո գովեստի խոսքեր է ասել կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հասցեին, որը գոլի և գոլային փոխանցման հեղինակ է դարձել:
Ըստ մարզչի՝ Մխիթարյանը գնալով բարելավում է խաղն ու առավել կարևոր դառնում իտալական ակումբի համար, գրում է RomaNews-ը:
«Չեմ կարող ասել, թե ինչ կլիներ, եթե Մխիթարյանը վնասվածքի պատճառով շատ ժամանակ չկորցներ, բայց նա վերադարձավ և շատ հաջող: Այսօր նա հիանալի խաղ է անցկացրել: Մխիթարյանը կարևոր խաղացող է մեզ համար, և նա օրեցօր ավելի լավն է դառնում»,-ասել է Ֆոնսեկան:
Հարցին, թե ում կտար նախապատվությունը Հենրիխ Մխիթարյանի և իտալացի կիսապաշտպան Լորենցո Պելեգրինիի միջև ընտրելիս, մարզիչը պատասխանել է. «Լավ գլխացավանք է մարզչի համար: Վատ է, երբ մենք խաղացողներ չունենք: Մենք շատ հանդիպումներ ենք ունենում և բոլորի համար տեղ կա»:
Իտալական «Ռոմայի» և Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը գոլի հեղինակ է դարձել Իտալիայի ֆուտբոլի առաջնության Ա Սերիայի 26-րդ տուրում «Կալյարիի» հետ հանդիպմանը: Մարզիկը նաև գոլային փոխանցում է կատարել, որից հետո Կալինիչը դուբլ է ձևակերպել։ «Ռոման» հաղթել է 4:3 հաշվով:
Ընթացիկ խաղաշրջանում 31-ամյա Մխիթարյանը 17 հանդիպում է անցկացրել «Ռոմայի» կազմում բոլոր մրցաշարերում՝ 6 գոլի և 4 գոլային փոխանցման հեղինակ դառնալով:

Главный тренер итальянской «Ромы» Пауло Фонсека после победы над «Кальяри» со счетом 4:3 в 26-м туре Серии А похвалил полузащитника сборной Армении Генриха Мхитаряна, который забил гол и сделал голевую передачу.
По словам тренера, Мхитарян изо дня в день улучшает свою игру и становится все более важным футболистом для итальянского клуба, пишет Romanews.
«Я не могу сказать, что было бы, если бы Мхитарян не пропустил долгое время из-за травмы, но он вернулся очень успешно. Сегодня он провел великолепную игру. Мхитарян – важный игрок для нас, и он становится лучше с каждым днем», – заявил Фонсека.
На вопрос, кого бы предпочел Фонсека при выборе между Генрихом Мхитаряном и итальянским полузащитником Лоренцо Пеллегрини, тренер ответил: «Это хорошая головная боль для тренера. Плохо, когда у нас нет игроков. Мы проводим много игр, и есть место для всех игроков».
«Рома» обыграли «Кальяри» в гостевом матче 26-го тура Серии А чемпионата Италии со счетом 4:3. Армянский полузащитник Генрих Мхитарян отличился, став автором гола и голевой передачи.
В этом сезоне 31-летний Мхитарян провел за «Рому» 17 встреч во всех турнирах, забив 6 голов и сделав 4 ассиста.