ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով Բրյուսելում է։ Բելգիայում տարածվող կորոնավիրուսի պատճառով Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ հանդիպումը սկսվել է առանց ձեռքսեղմման, ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է Կառավարության ղելավարը:
Վարչապետն ու Եվրոպական խորհրդի նախագահը քննարկել են Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների զարգացման հետագա քայլերը։
Հայաստանի կառավարության ղեկավարը հանդիպումներ կունենա նաև Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ, ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով Բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեֆ Բորելի և Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) նախագահ Դոնալդ Տուսկի հետ։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян 9 марта с рабочим визитом посетит структуры Европейского союза в Брюсселе. Об этом сообщается на сайте правительства РА.
В рамках визита в Брюссель Пашинян встретится с председателем Европейской народной партии (ЕНП) Дональдом Туском.
Премьер Армении встретится также с председателем Европейского совета Шарлем Мишелем и вице-председателем Европейской комиссии, верховным представителем Европейского союза по иностранным делам и политике безопасности Жозепом Боррелем.