18 Մարտ 2020 - 11:19 AMT
Ֆուտբոի Եվրոպայի առաջնությունը, որը կորոնավիրուսի պատճառով տեղափոխվել է 2021թ․, կանցկացվի այն նույն 12 քաղաքում, որոնք պետք է ընդունեին ԵԱ-2020-ի մասնակիցներին։
«Մենք մտադիր ենք միջոցառումներն անցկացնել նույն քաղաքներում, նույն մարզադաշտերում, որոնք նախատեսված էին»,- ասել է ՈւԵՖԱ Չեմպիոնների լիգայի նախագահ Ալեքսանդր Չեֆերինը, տեղեկացնում է Deutsche Welle-ն՝ AP-ին հղումով։
Ըստ նրա՝ եթե ինչ-որ դժվարություններ առաջանան, կարելի է սահմանափակվել 11, 9 կամ ավելի քիչ քանակի մարզադաշտերով։ Բայց, ըստ պլանի՝ ամեն ինչ մնում է ինչպես կա։
Ֆուտբոլային հանդիպումներն անցնելու են Մյունխենում, Հռոմում, Ամստերդամում, Կոպենհագենում, Բիլբաոյում, Սանկտ Պետերբուրգում, Բուխարեստում, Բուդապեշտում, Բաքվում, Գլազգոյում, Դուբլինում և Լոնդոնում։ Երկու կիսաեզրափակիչն ու եզրափակիչը կայանալու են Լոնդոնում։
Աշխարհում կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով մարտի 17-ին ՈւԵՖԱ գործկոմը որոշում է կայացրել ֆուտբոլի ԵԱ-2020-ը մեկ տարով հետաձգելու մասին՝ առաջնությունը տեղի կունենա 2021-ին։

Перенесенный на 2021 год чемпионат Европы по футболу будет проходить в тех же 12 городах, которые должны были принимать участников ЧЕ-2020, отложенного из-за пандемии коронавируса SARS-CoV-2.
«Мы планируем сохранить те же места проведения мероприятия, те же города, те же стадионы», – заявил президент Лиги чемпионов УЕФА Александер Чеферин, пишет Deutsche Welle.
«Если возникнут какие-то трудности, то мы можем ограничиться и 11-ю, 9-ю или меньшим количеством стадионов. Но, согласно плану, все остается как есть», – добавил он.
Таким образом, матчи пройдут в Риме, Амстердаме, Копенгагене, Бильбао, Санкт-Петербурге, Бухаресте, Будапеште, Баку, Мюнхене, Глазго, Дублине и Лондоне. В британской столице будут сыграны оба полуфинала и финал.