23 Մարտ 2020 - 07:15 AMT
Մարտի 23-ից Ռուսաստանից Հայաստան հնարավոր կլինի հասնել միայն Մոսկվայից։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունը։
Մարտի 23-ից Ռուսաստանը ժամանակավորապես սահմանափակում է ավիափոխադրումները ՌԴ տարածքից արտերկիր։ Բացառություն կկազմեն միայն Մոսկվայից իրականացվող թռիչքները դեպի օտարերկրյա պետությունների մայրաքաղաքներ և մեծ քաղաքներ, այդ թվում՝ Երևան։
«Ըստ Ռոսավիացիայի կայքէջում հրապարակված տեղեկատվության` որոշ քաղաքներ, այդ թվում` Երևան, չվերթեր կիրականացվեն բացառապես Մոսկվայից»,- ասվում է գրառման մեջ։
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Հայաստանում մարտի 23-ի առավոտվա դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի թիվը 194 է, որից 2-ն ապաքինվել է։

23 Март 2020 - 07:29 AMT
Армению с Россией будет связывать только рейс по маршруту Москва-Ереван. Решение связано с мерами предосторожности в связи с распределением коронавируса.
С 23 марта Россия вводит временное ограничение на осуществление пассажирских авиаперевозок с территории РФ на территорию иностранных государств.
Как сообщает Росавиация, исключение составляют вылеты в столицы и крупные города иностранных государств из Москвы.
Таким образом, рейсы в определенные города, в том числе и в Ереван, будут выполняться исключительно вылетами из Москвы.