ՀՀ-ում մարտի 25-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակված 265 քաղաքացի կա, կորոնավիրուսից բուժվել է 18 հիվանդ, հայտնում են առողջապահության նախարարությունից:
Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 73-ի, ասվում է հիվանդույթան մոնիթորինգի հատուկ կայքում: Երկրում 9 մարդ առողջացել է, կարանտինի մեջ են գտնվում 4055-ը, հսկողության տակ՝ 252 հոգի:
Իրանում վարակակիրների թիվն ավելացել է մոտ 2200-ով, ընդհանուր թիվը 27,017 է: Մեկ օրում երկրում 143 մարդ է մահացել, հայտնել է առողջապահության նախարարի խորհրդական Ալի Ռեզա Վահաբզադեն: Վերականգնվել է 9625 մարդ, ընդհանուր մահացել 2077-ը:
Մեկ օրում Ռուսաստանում վարակվածների թիվն ավելացել է 163-ով. երկրում, ընդհանուր առմամբ, 658 վարակակիր կա, հայտնել է ՌԴ փոխվարչապետ Տատյանա Գոլիկովան: Վիրուսից բուժվել է 29 մարդ, ինքնամեկուսացման մեջ և հսկողության տակ են մոտ 112 հազար հոգի:
Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ֆահրեթին Քոջան հայտնել է, որ կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը երկրում 1529-ից հասել է 1872-ի, 44 մահ է գրանցվել:
Ադրբեջանում վարակվածների թիվը 93 է, հայտնել է երկրի կառավարությանն առընթեր գործող շտաբը: 10 մարդ վերականգնվել է, գրանցվել է մահան 2 դեպք:
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Մարտի 25-ից երկրում 7 օրով գործում է քաղաքացիների տեղաշարժի սահմանափակում:

25 Март 2020 - 19:20 AMT
Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось до 73 человек, сообщается на специальном сайте по мониторингу заболевания. Выздоровели 9 человек, в режиме карантина – 4055, под наблюдением 252.
Иран выявил более 2200 тысячи новых случаев заражения коронавирусом, за сутки скончались 143 человека, сообщил советник министра здравоохранения Ирана Али Реза Вахабзаде. Общее число зараженных достигло 27,017, выздоровели 9625 человек, число погибших достигло 2077.
Количество подтвержденных случаев заражения коронавирусом COVID-19 в России за сутки увеличилось на 163 – до 658, сообщила вице-премьер РФ Татьяна Голикова. Выздоровело 29 человек. Под наблюдением в рамках самоизоляции находятся 112 тысяч человек.
Министр здравоохранения Турции Фахреттин Коджа заявил, что количество выявленных больных коронавирусом в стране возросло за сутки c 1529 до 1872, умерших c 37 до 44.
В Азербайджане общее число зараженных сейчас составляет 93, сообщил оперативный штаб при кабмине. Десять инфицированных вылечились, зафиксировано 2 случая смерти.