Կորոնավիրուսով վարակման դեպք է գրանցվել Լոնդոնից վերադարձած Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականում; Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է Բռնցքամարտի ֆեդերացիան։
«Լոնդոնից վերադարձած պատվիրակության բոլոր անդամները գտնվում են բժիշկների անմիջական հսկողության ներքո:Կորոնավիրուս է հայտնաբերվել Հայաստանի պատվիրակության հետ Լոնդոն մեկնած, բայց պատվիրակության անդամ չհանդիսացող և ֆեդերացիայի կողմից չհաստատված անձանց մոտ:
Ավելի ուշ պարզ է դարձել, որ վարակված կա նաև հավաքական թիմում»,- ասվում է գրառման մեջ:
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Մարտի 25-ից երկրում 7 օրով գործում է քաղաքացիների տեղաշարժի սահմանափակում: Հայաստանում մարտի 28-ի առավոտվա դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի թիվը հասել է 372-ի, ապաքինվել է 28 մարդ, մեկը՝ մահացել։

У одного из членов сборной Армении по боксу, который участвовал в олимпийском рейтинговом турнире в Лондоне, подтвержден коронавирус. Об этом сообщила Федерация бокса Армении.
«Все члены вернувшейся из Лондона делегации Федерации бокса Армении находятся под непосредственным контролем врачей. Коронавирус подтвердился у лиц, которые посетили Лондон в составе делегации, однако не являлись членом делегации и не были утверждены Федерацией бокса.
Позже выяснилось, что в составе сборной команды также есть случай заражения коронавирусом», – говорится в сообщении.
В Армении, по состоянию на утро 28 марта, выявлено 372 случая коронавируса, 28 человек выздоровели. 26 марта была зарегистрирована первая смерть в республики от последствий коронавируса.