16 Ապրիլ 2020 - 15:09 AMT
Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 336-ի, ասվում է հիվանդության մշտադիտարկման հատուկ կայքում։ 74 մարդ ապաքինվել է, կարանտինում 5000 մարդ կա, հսկողության տակ՝ 494։ Մահվան 3 դեպք է գրանցվել։
Ապրիլի 16-ի դրությամբ Իրանում վարակի 1606 նոր դեպք է գրանցվել` այսպիսով դեպքերի ընդհանուր քանակը հասել է 77,995-ի։ Շարունակում է աճել ապաքինվածների թիվը՝ հասնելով 52,229-ի։ Այդ մասին հայտնել է առողջապահության նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Կիանուշ Ջահանպուրը։ 4869 մարդ մահացել է։
Ռուսաստանում վարակի 3448 նոր դեպք է գրանցվել, հայտնել է հիվանդության դեմ պայքարի օպերատիվ շտաբը։ ՌԴ-ում վարակվածների թիվը հասել է 27,938-ի։ 2304 մարդ ապաքինվել է։ Մեկ օրում մահացել է 34 մարդ՝ ընդհանուր առմամբ՝ 232 մահ կա։
Թուրքիայում վիրուսի 69,392 դեպք է գրանցվել։ Մահացել է 1518 մարդ, ապաքինվել՝ 5674-ը։
Ադրբեջանում վարակվածների թիվը հասել է 1283-ի, մահացել է 15 մարդ, հայտնել է կառավարությանը կից օպերատիվ շտաբի ներկայացուցիչ Հիքմետ Հաջիևը։ Ապաքինվել և դուրս է գրվել 56 մարդ։
Հայաստանում ապրիլի 16-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի թիվը հասել է 1159-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 48-ով: Մահվան ևս մեկ դեպք է գրանցվել։ Այդպիսով մահվան ելքով դեպքերի թիվը հասել է 18-ի։Ապաքինվել է ևս 61 անձ, ընդհանուր՝ 358։

16 Апрель 2020 - 14:59 AMT
Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось до 336 человек, сообщается на специальном сайте по мониторингу заболевания. 74 человека выздоровели, в режиме карантина находятся 5000 человек, под наблюдением – 494. В стране зарегистрировано 3 смерти от коронавируса.
За прошедшие сутки в Иране удалось выявить 1606 новых случаев заражения, с учетом этих данных общее число случаев достигло 77,995. Продолжает расти количество выздоровевших – уже поправились 52,229 человек, сообщил официальный представитель минздрава Ирана Киануш Джаханпур. 4869 человек умерли.
За минувшие сутки в России выявлено 3448 новых случаев заражения, сообщает оперативный штаб. Общее число заболевших – 27,938 россиян. Выздоровели за весь период 2304 человека. Число летальных исходов за сутки выросло на 34 до 232 человек.
В Турции же зафиксированы 69,392 случая вируса. Общее число умерших достигло 1518 человек, поправились – 5674 пациентов.
Общее число зараженных в Азербайджане возросло до 1283, число жертв выросло до 15, сообщил представитель оперативного штаба при кабмине, помощник президента по внешнеполитическим вопросам Хикмет Гаджиев. Выздоровели и выписаны 56 человек.
В Армении 16 апреля выявлено 48 новых случаев заражения коронавирусом. Таким образом, общее число случаев заболевания в стране достигло 1159. Еще 61 пациент вылечился, общее число выздоровевших составляет 358. Всего летальных исходов в стране – 18. В стране с 16 марта введено чрезвычайное положение, оно продлится до 14 мая.