Ապրիլի 27-ին Երևան-Պետերբուրգ-Մոսկվա չվերթ կիրականացվի, որով կմեկնեն ՌԴ քաղաքացիները։
«Ըստ արտերկրից ՌԴ քաղաքացիների տարհանման ժամանակացույցի` Երևան-Պետերբուրգ-Մոսկվա № AFL1861 չվերթը կիրականացվի ապրիլի 27-ին, Երևանի ժամանակով 13։45-ին»,- ասել է ՌԴ հաղորդակցությունների և կապի նախարարության ներկայացուցիչը, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Նա նշել է, որ այդ չվերթով կարող են մեկնել ՌԴ միայն այն քաղաքացիները, որոնք բնակվում են Մոսկվայում, Մոսկովյան շրջանում, Սանկտ Պետերբուրգում և Լենինգրադյան շրջանում։
Ապրիլի 6-ին, 7-ին և 12-ին երեք չվերթով իրականացվել է Մոսկվայում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների վերադարձը։ Ապրիլի 19-ին և 20-ին օրը երկու չվերթ է իրականացվել Կրասնոդարից և Դոնի Ռոստովից: Ապրիլի 22-ին ևս մեկ թռիչք է եղել Մոսկվայից, իսկ ապրիլի 23-ին՝ Սանկտ Պետերբուրգ-Մոսկվա-Երևան չվեթրն է իրականացվել։

Рейс Ереван-Петербург-Москва для оставшихся в Армении граждан России состоится 27 апреля, на нем смогут улететь жители этих регионов, сообщила Минкомсвязь РФ.
«Согласно предварительному графику вывоза российских граждан из-за рубежа в Российскую Федерацию: вылет рейса № AFL1861 Ереван — Санкт-Петербург — Москва на 27 апреля 2020 в 13:45 (по Еревану)», – сообщил представитель Минкомсвязи, пишет РИА Новости.
Представитель министерства уточнил, что этот перелет возможен только для граждан России, которые проживают в Москве, Московской области, Санкт-Петербурге и Ленинградской области.
Армения также организует чартерные рейсы для вывоза своих граждан из России. За апрель было 7 таких рейсов, которыми на родину вернулись 1500 граждан РА, еще более 2000 ожидают своей очереди.