Վրացական կողմի հետ բանակցությունների արդյունքում հանվել է փոքր բեռնատարների համար Հայաստանից Վրաստան մուտքի արգելքը, տեղեկացնում է Պետական եկամուտների կոմիտեն։
Պայմանավորվածության համաձայն ՝ ՀՀ-Վրաստան սահմանը փոքր տարողությամբ յուրաքանչյուր բեռնատար կարող է հատել «Բագրատաշեն»-«Սադախլո» անցակետերով՝ Վրաստանում ՀՀ դեսպանության կողմից անցակետի մաքսային ծառայության պետին ներկայացված տեղեկատվության հիման վրա: Բացի այդ, Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը պետք է միջոցներ ձեռնարկի սահմանված երթուղու և տարանցման ժամկետի խախտումները բացառելու ուղղությամբ:
Վրաստանի տարածք մուտք գործելու համար փոքր տարողությամբ բեռնատարներով ապրանքներ տեղափոխող անձինք պետք է անհրաժեշտ տվյալներ ներկայացնեն ՀՀ դեսպանությանը հետևյալ հեռախոսահամարներով՝ (+995) 322-95-17-23 և բջջային՝ (+995) 557-56-13-24 (WhatsApp, Viber):
Հայաստանի և Վրաստանի կառավարությունների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` երկու երկրի միջև բեռնափոխադրումներն իրականացվում են անխափան:

В результате переговоров с грузинской стороной снят запрет на въезд маленьких грузовиков из Армении в Грузию. Об этом сообщил Комитет по госдоходам РА.
Любой грузовик малой вместимости может пересечь армяно-грузинскую государственную границу через КПП «Баграташен» и «Садахло» на основании представленного посольством Армении в Грузии оповещения начальнику таможенной службы. Кроме того, армянское посольство должно принять меры по устранению нарушений установленного маршрута и времени транзита.
На основании достигнутой договоренности водители грузовиков малой вместимости для въезда на грузинскую территорию должны предоставить необходимую информацию в посольство Армении в Грузии по следующим телефонным номерам: (+995) 322-95-17-23 и моб. (+ 995) 557-56-13-24 (WhatsApp, Viber).
Режим чрезвычайной ситуации был введен в Грузии 21 марта из-за угрозы распространения коронавируса. В связи с этим грузинские власти ужесточили надзор в отношении грузовиков, более 14 последних дней находившихся в странах высокого риска распространения коронавируса.