Արցախում կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի թիվն աճել է 1-ով՝ հասնելով 29-ի։ Այդ մասին հայտնել է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
Ստացվել են թեստավորման նպատակով Հայաստան ուղարկված 27 փորձանմուշի պատասխանները, ըստ որոնց՝ 26-ը բացասական է, 1-ը՝ դրական: Կ
Վարակակիր քաղաքացին նույն ընտանիքի շրջանակից է և նախապես մեկուսացված էր համապատասխան մեկուսարանում:
Բացասական 26 պատասխանից երկուսը նախկինում հաստատված վարակակիրներ են, ովքեր վաղը կրկնակի կթեստավորվեն և բացասական արդյունքի դեպքում կհամարվեն ապաքինված և դուրս կգրվեն բժշկական հաստատությունից:
Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 29 քաղաքացու մոտ, որից 8-ը բուժվել են, մյուսների առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են բավարար: Մահվան ելքով դեպքեր չկան։ Ընդհանուր առմամբ, թեստավորվել է 581 քաղաքացի, մեկուսացվել՝ 69-ը:

В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике) общее число инфицированных коронавирусом достигло 29. Об этом сообщил Информационный штаб Арцаха.
Министерство здравоохранения Арцаха сообщает, что из 27 тестов на наличие коронавируса, отправленных в Армению, 26 дали отрицательный результат, а один – положительный. Носитель коронавируса был из той же семьи, он заранее был изолирован.
Сообщается, что 2 из 26 пациентов с отрицательным результатом теста на коронавирус ранее были подтвержденными носителями. Они пройдут повторное тестирование и в случае отрицательного результата будут считаться выздоровевшими и будут выписаны из медучреждения.
В Арцахе 8 пациентов уже вылечились. Состояние здоровья остальных пациентов врачи оценивают как удовлетворительное. В целом проведен 581 тест, изолированы – 69 человек.