21 Մայիս 2020 - 13:45 AMT
Forbes ամսագիրը կազմել է ռուսաստանաբնակ միլիարդատերերի ամենահարուստ ժառանգների վարկանիշը, որոնց թվում է նաև հայազգի գործարար, հայտնի «Մագնիտ» առևտրի ցանցի հիմնադիր, մինչև 2018 թվականը նաև համահիմնադիր,Սերգեյ Գալիցկու (Հարությունյան) դուստրը։
2019-ի ապրիլի 19-ի դրությամբ ՌԴ-ում 103 միլիարդատեր կա, որոնց համախառն կարողությունը կազմում է $440 մլրդ։
Ընտրված ընտանիքներում յուրաքանչյուր երեխային բաժին է ընկնում առնվազն $2.25 մլրդ։ Ցուցակում 20 ընտանիք կա և նրանց 48 երեխաները։
Գալիցկու դուստրը՝ 25-ամյա Պոլինան, 13-րդն է վարկանիշում։ Նրա ժառանգությունը գնահատվում է $3․5 մլրդ։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Գալիցկին ՎՏԲ խմբին է վաճառել իր գրեթե ամբողջ բաժնեմասը բիզնեսում, որը ստեղծել էր 24 տարի առաջ: Նա վաճառել է բաժնետոմսերը 138 մլրդ ռուբլով: Գալիցկին ասել էր, որ ապրելու է Կրասնոդարում և զբաղվելու է մանկապատանեկան ֆուտբոլով: Գործարարը նաև «Կրասնոդար» ֆուտբոլային ակումբի սեփականատերն է: Նա Կրասնոդարում զբոսայգի է կառուցել, որը գտնվում է «Կրասնոդար» մարզադաշտի հարևանությամբ: Այգին բացվել է 2017-ի սեպտեմբերի 28-ին:

Журнал Forbes опубликовал ежегодный рейтинг наследников российских миллиардеров. Издание отобрало 20 семей, где на каждого ребенка приходится не менее $2.25 млрд.
В список вошла также дочь основателя и совладельца (до 2018 года) крупнейшей розничной сети «Магнит», владельца ФК «Краснодар» Сергея Галицкого (Арутюнян) – Полина Галицкая.
25-летняя девушка занимает в списке самых богатых наследников российских миллиардеров 13 место. Сейчас ее доля наследства составляет 3.5 млрд долларов, то есть все, чем владеет ее отец.
Дочь владельца сети «Магнит» Полина, как и сам Галицкий, окончила Кубанский государственный университет по программе «Экономика». На старших курсах Полина интересовалась жизнью отцовской компании: присутствовала на совещаниях, общалась с начальниками подразделений, вникала в подробности управления. Но Галицкий не хочет, чтобы она занималась бизнесом. «Я видел бизнес. Я не хочу такую жизнь своей дочери», – говорил он. Бизнесмен не дал бы дочери денег на собственное дело.
Рейтинг наследников Forbes составляет пятый год подряд. Журнал берет состояние миллиардера и делит его на всех признанных детей, не учитывая при этом супружеские доли.