26 Հունվար 2009 - 10:15 AMT
Հայ ձյուդոիստներն այսօր գիշերը վերադարձել են Թբիլիսիից,որտեղ հունվարի 24-25-ին խաղարկվում էր «Աշխարհի գավաթը»: 7 մարզիկներից, որ մասնակցել են մրցաշարին, միայն 2-են մրցանակային տեղեր զբաղեցրել: Ռոբերտ Վարդանյանը (2007թ. Հայաստանի չեմպիոն) մինչեւ 73 կգ քաշային կարգում զբաղեցրել է 5-րդ տեղը եւ Հակոբ Առաքելյանը (2007թ. պատանիների Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մրցանակակիր) մինչեւ 90 կգ քաշային կարգում` 7-րդ տեղը: Ինչպես հաղորդել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականի մարզիչ Արթուր Գեւորգյանը, նա գոհ է հայ մարզիկների ելույթներից «Աշխարհի գավաթի» մրցաշարում:
«Այս մրցաշարն առաջինն է այս տարի: Եվ մեզ համար այն նախապատրաստական բնույթ էր կրում: Իսկ Հայաստանի առաջատար ձյուդոիստներ Արմեն Նազարայնն ու Հովհաննես Դավթյանը չեն մեկնել Թբիլիսի, պատրաստվելու համար առավել լուրջ մրցաշարերի, մասնավորապես ապրիլին կայանալիք Աշխարհի գավաթի 2-րդ փուլին: Նաեւ կարող են նոր անուններ հայտնվել փետրվարի 13-ին մեկնարկող Հայաստանի գավաթի խաղարկության ժամանակ, որոնք կկարողանան համալրել հավաքականի կազմն առաջիկա եվրոպական մրցաշարերում»,-նշել է Գեւորգյանը:

26 Январь 2009 - 10:15 AMT
Армянская делегация дзюдоистов сегодня ночью вернулась из столицы Грузии Тбилиси, где с 24-го по 25-ое января проходил розыгрыш “Кубка Мира”. Из 7-ми спортсменов, участвующих в турнире только 2-ое заняли призовые места. Это Роберт Варданян (чемпион Армении 2007г.) в весовой категории до 73 кг – 5-ое место и Акоб Аракелян (бронзовый призер Чемпионата Европы-2007 среди юношей) в весовой категории до 90 кг – 7-ое место. Как сообщил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении по дзюдо Артур Геворгян, он доволен выступлениями армянских спортсменов на Кубке мира в Тбилиси.
“Этот турнир был первым в этом году. И для нас он носил подготовительный характер. А ведущие дзюдоисты Армении Армен Назарян и Оганес Давтян не поехали в Тбилиси, чтобы подготовиться к более серьезным турнирам, в частности ко 2-му туру Кубка мира в апреле. Также могут выявиться новые имена на кубке Армении, стартующем 13-го февраля, которые смогут пополнить состав сборной на предстоящих европейских турнирах”,- отметил Геворгян.