Երեւանում ավարտվեց մինի ֆուտբոլի «Դիվանագետների գավաթի» առաջին մրցաշարը: «Դինամո» մարզադաշտում տեղի ունեցած մրցաշարին մասնակցել են դիվանագետներ Հայաստանում հավատարմագրված 9 դեսպանատներից: Խմբակային արգելքը հաղթահարել են Ղազախստանի, Ուկրաինայի դեսպանատների թիմերը, Վրաստանի ու Թուրքմենստանի հավաքական թիմն ու ՀՀ ԱԳՆ թիմը:
Կիսաեզրափակիչում Վրաստանի ու Թուրքմենստանի հավաքական թիմը տանուլ տվեց ՀՀ ԱԳՆ թիմին 5:6 հաշվով, իսկ ղազախ դիվանագետները զիջեցին ուկրաինացիներին 4:5 հաշվով: «Դիվանագետների գավաթի» առաջին մրցանակակիրը դարձավ Հայաստանում Ուկրաինայի դեսպանատան թիմը, որը եզրափակիչում հաղթեց ՀՀ ԱԳՆ թիմին: Երրորդ տեղում է Վրաստանի ու Թուրքմենստանի հավաքական թիմն, որը հաղթեց Ղազախստանի թիմին 14:1 ջախջախիչ հաշվով: «Fair Play»-ի համար մրցանակին արժանացավ Ղազախստանի դեսպանատունը: Մեդալներ հանձնվեցին նաեւ 1-3 տեղերը զբաղեցրած թիմերին:
Ըստ ՀՀ ԱԳՆ կազմկոմիտեի եւ «Դիվանագետ» սիրողական ակումբի նախագահ Արմեն Գեւորգյանի, «Դիվանագետների գավաթի» հաջորդ մրցաշարը տեղի կունենա ամռանը:

В Ереване завершился первый минифутбольный турнир “Кубок Дипломатов”. В турнире, проходившем в спортивном зале «Динамо», участвовали дипломаты из 9-и аккредитованных в Армении посольств. Групповой барьер преодолели команды посольств Казахстана, Украины, сборная команда посольств Грузии и Туркменистана и организатор турнира МИД РА.
В полуфинале команда посольств Грузии и Туркменистана проиграли команде МИД Армении со счетом 5:6, а казахстанские дипломаты уступили украинским со счетом 4:5. Первым обладателем “Кубка Дипломатов” стала команда посольства Украины, обыгравшая в финале команду внешнеполитического ведомства Армении. Третье место заняла команда посольств Грузии и Туркменистана, выигравшая у команды посольства Казахстана с разгромным счетом 14:1. Приз за “Fair Play” достался посольству Казахстана. Также были вручены медали командам, занявшим с 1-3 места.
По словам президента оргкомитета МИД РА и любительского клуба «Дипломат» Армена Геворгяна, следующий “Кубок Дипломатов” пройдет летом.