Այսօր Հայաստանի հավաքականի եւ շվեդական «ԳԱԻՍ» ակումբի կիսապաշտպան Լեւոն Պաչաջյանը ընտանիքի հետ կմեկնի Սալոնիկ, որտեղ նա մոտակա 5 ամիսներին կպաշտպանի տեղի «ՊԱՈԿ»-ի գույները:
Հաջորդ օրերին երկու թիմերի ներկայացուցիչների միջեւ բանակցություններ էին ընթանում Պաչաջյանի տեղափոխման հարցի շուրջ: Համաձայնությունը ձեռք է բերվել հունվարի 26-ին: Մինչ հունիսի 30-ը Պաչաջյանը հանդես կգա հունական ակումբում վարձակալման հիմունքներով, որից հետո «ՊԱՈԿ»-ը կկարողանա գնել 25-ամյա կիսապաշտպանի պայմանագիրը, հաղորդում է «ԳԱԻՍ»-ի պաշտոնական կայքը:

Сегодня полузащитник сборной Армении и шведского футбольного клуба ГАИС Левон Пачаджян со своей семьей отправился в Салоники, где он в течение ближайших 5-ти месяцев будет защищать цвета местного ПАОК-а.
В последние несколько дней между представителями обеих команд велись переговоры вокруг трансфера Пачаджяна: соглашение было достигнуто 26-го января. Пачаджян до 30-го июня будет выступать в греческом клубе на правах аренды, после чего ПАОК сможет выкупить контракт 25-летнего полузащитника, сообщает официальный сайт ГАИС-а.