4 Օգոստոս 2020 - 13:35 AMT
Քուվեյթն օգոստոսից բաց է զբոսաշրջիկների համար, սակայն Հայաստանի ու ևս 30 երկրի քաղաքացիներ կշարունակեն մուտքի իրավունք չունենալ այդ երկիր՝ կորոնավիրուսի համավարակի տեսանկյունից բարձր ռիսկային գոտում գտնվելու պատճառով, փոխանցում է The National-ը։
Չնայած երկրում 5-ամսյա դադարից հետո սկսվել են կոմերցիոն թռիչքներ, Քուվեյթի քաղավիացիայի կոմիտեն համավարակի տեսանկյունից բարձր ռիսկայնության գոտում ներառված երկրներ չվերթեր չի իրականացնի։ Այդ ցանկում են նաև Իրանը, Իրաքը, Լիբանանը, Պակիստանը, Հնդկաստանը, Եգիպտոսը, Բանգլադեշը, Չինաստանը, Բրազիլիան, Իտալիան, Մեքսիկան, Ինդոնեզիան։
Քուվեյթում նաև ավիաընկերությունների և զբոսաշրջիկների համար խիստ կանոններ են գործում։ Չվերթերը կարող են կայանալ առավելագույն ներուժի 30%-ով միայն, երկիրն ամեն օր կարող է ընդունել 10,000-ից ոչ ավելի զբոսաշրջիկ։
Ջոնս Հոփքինսի ինստիտուտի տվյալներով՝ Քուվեյթում վարակակաիրների թիվը 68,700-ից ավելի է, երկրում մահվան 465 դեպք կա։

Кувейт открыт для туристов с августа, но гражданам Армении и 30 других стран по-прежнему будет запрещено въезжать в страну из-за нахождения в зоне повышенного риска с точки зрения коронавируса, сообщает The National.
После 5-месячного перерыва страна возобновила коммерческие полеты, однако Комитет гражданской авиации Кувейта решил не выполнять полеты в страны с высоким риском заражения. В список также входят Иран, Ирак, Ливан, Пакистан, Индия, Египет, Бангладеш, Китай, Бразилия, Италия, Мексика, Индонезия и другие страны.
В Кувейте действуют строгие правила для авиакомпаний и туристов. Страна будет принимать не более 10,000 туристов каждый день, это лишь около 30% потенциала Кувейта.
По данным Университета Джонса Хопкинса, число инфицированных в Кувейте составляет более 68,700 человек, умерли 465 человек.