4 Փետրվար 2009 - 14:48 AMT
Գեղասահքի աշխարհի պատանեկան առաջնությանը, որը կկայանա փետրվարի 23- մարտի 1 Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում, Հայաստանը ներկայացնելու են երկու գեղասահորդ-մենակատար` Սարգիս Հայրապետյանը եւ Արմինե Ստամբուլցյանը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել Հայաստանի Գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Սամվել Խաչատրյանը: «Հայրապետյանն ու Ստամբուլցյանը Մոսկվայում են մարզվում անցյալ տարվա օգոստոսի 17-ից: Մենք ստիպված որոշում ենք ընդունել նրանց մեկ տարով Ռուսաստանի մայրաքաղաք ուղարկել, քանի որ մեր մարզադաշտում հիմա վերանորոգման աշխատանքներ են ընթանում, իսկ մարզվելու համար այլ պայմաններ չկան»,- նշել է Սամվել Խաչատրյանը:
Նշենք, որ այս տարի Սարգիս Հայրապետյանը եւ Արմինե Ստամբուլցյանը արդեն մասնակցել են Հելսինկիում անցկացված Եվրոպայի առաջնությանը, բայց որպես պահեստայիններ:

На юношеском чемпионате мира по фигурному катанию, который пройдет с 23-го февраля по 1-ое марта в столице Болгарии Софии, Армению будут представлять два фигуриста-одиночника: Саркис Айрапетян (1992г.) и Армине Стамбулцян (1991г.). Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил президент Федерации фигурного катания Армении Самвел Хачатрян. «Айрапетян и Стамбулцян тренируются в Москве с 17-го августа прошлого года. Мы вынужденно приняли решение отправить их на год в российскую столицу, так как на нашем стадионе сейчас проводятся ремонтные работы, а иных условий для тренировок нет» – отметил Самвел Хачатрян.
Отметим, что Саркис Айрапетян и Армине Стамбулцян в этом году уже принимали участие в чемпионате Европы в Хельсинки, но в качестве запасных.