Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախաձեռնությամբ, 2009թ.-ի փետրվարի 16-18-ը Երեւանի Կ.Դեմիրճյանի անվան ՄՀՀ-ում կանցկացվի բռնցքամարտի Ռուսաստանի, Ղազախսատանի, Վրաստանի եւ Հայաստանի պատանեկան հավաքական թիմերի միջազգային ընկերական հանդիպում: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին են հաղորդել Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունում, նմանատիպ հանդիպում Հայաստանում առաջին անգամ է անցկացվում: Սա լինելու է թիմային մրցում, եւ մրցումների արդյունքներով որոշվելու է, թե որ երկրի հավաքական թիմն է ընկերական հանդիպման հաղթող ճանաչվում: Մրցումների գլխավոր մրցավարն է ՀԱՕԿ-ի փոխնախագահ, ՀՀ Բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահի առաջին տեղակալ, միջազգային կարգի մրցավար Դերենիկ Գաբրիելյանը: 2009թ-ի մայիսի 23-30-ը Մարզահամերգային համալիրում կանցկացվի նաեւ բռնցքամարտի աշխարհի պատանիների առաջնությունը: ՀՀ բռնցքամարտի ֆեդերացիան փետրվարի 16-18-ը կայանալիք միջազգային ընկերական հանդիպումը կարեւորում է նաեւ նրանով, որ աշխարհի առաջնությունից առաջ կարող ենք գնահատել մեր պատանի բռնցքամարտիկների հնարավորություններն ու պատրաստվածությունը:
Նշենք, որ Հայաստանի բռնցքամարտի պատանեկան հավաքականն արդեն սկսել է պատրաստվել աշխարհի առաջնությանը` հավաքականի ավագ մարզիչ Ֆեդյա Ալեքսանյանի գլխավորությամբ: Հունվարի 14-28-ը Հայաստանի Բռնցքամարտի Ֆեդերացիան Ծաղկաձորում մեծահասկաների եւ պատանիների համատեղ ուսումնամարզական հավաք է անցկացրել:
Մինչդեռ, 2009թ-ի փետրվարի 23-27-ը Երեւանում կանցակցվի Բռնցքամարտի ՀՀ երիտասարդների, իսկ մարտի 1-7-ը` պատանիների առաջնությունը, որից հետո արդեն կորոշվի համապատասխանաբար Եվրոպայի եւ աշխարհի առաջնությունների մասնակից հավաքական թիմերի կազմերը:

По инициативе Федерации Армении по боксу с 16-го по 18-ое февраля в Ереване в СКК им. К.Демирчяна пройдут международные товарищеские встречи между юношескими сборными Армении, России, Грузии и Казахстана. Подобное мероприятие в Армении проводится впервые. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Федерации Армении по боксу, это будет командное соревнование, т.е. победитель турнира определится, исходя из общекомандных результатов. Главным судьей турнира назначен заместитель президента Федерации Армении по боксу, судья международной категории Дереник Габриелян. Это также шанс предварительно оценить возможности и подготовку юных боксеров до начала чемпионата мира по боксу среди юношей, который пройдет с 23-го по 30-ое мая в Ереване.
Отметим, что юношеская сборная Армении по боксу под руководством главного тренера Феди Алексаняна уже начала готовиться к чемпионату мира: с 14-го по 28-ое января Федерация Армении по боксу бокса уже провела учебно-тренировочный сбор в курортном городе Цахкадзор с участием юношей и взрослых боксеров.
Между тем, с 23-го по 27-ое февраля в Ереване пройдет чемпионат Армении среди молодых боксеров, а с 1-го по 7-ое марта – чемпионат Армении по боксу среди юношей.
В итоге вышеперечисленных спортивных мероприятий Федерация определит составы сборных на Чемпионаты мира и Европы.