29 Օգոստոս 2020 - 09:07 AMT
Օգոստոսի 29-ի դրությամբ՝ Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 6 նոր դեպք, փոխանցում է ԱՀ առողջապահության նախարարությունը։
Վարակակիրները Ստեփանակերտ քաղաքից են, 4-ը` նախորդ օրը հաստատված օջախի կոնտակտավորներ, 1-ը գտնվում էր մեկուսացման մեջ: 1 դեպք հայտնաբերվել է սահմանային անցակետում իրականացված ՊՇՌ հետազոտության արդյունքում:
Օգոստոսի 29-ի դրությամբ Արցախում հաստատվել է 281 մարդու մոտ, որից 252-ը բուժվել է: Փաստացի բուժվում է 27 պացինետ, ընդհանուր մեկուսացված է 58 քաղաքացի: Բժիշկները 1 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 1-ինը՝ միջին ծանրության:

29 Август 2020 - 09:59 AMT
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике) выявлено 6 новых случаев заражения коронавирусом. Об этом сообщил Информационный штаб Арцаха.
Инфицированные – жители Степанакерта, 4 из них – из числа контактов ранее выявленного очага заражения, 1 – уже находится в изоляции, еще 1 случай выявлен при проведении ПЦР-теста на приграничном КПП.
За все время коронавирус в Арцахе был подтвержден у 281 человека, 252 из которых уже преодолели болезнь. Фактическое лечение получают 27 пациентов, в изоляции остаются 58 граждан. Врачи оценивают состояние здоровья 1 пациента как тяжелое, еще 1 – как средней тяжести.