10 February 2009 - 13:38 AMT
Հայաստանի գեղասահքի հավաքականում կարող է հայտնվել եւս մեկ այլազգի գեղասահորդ-մենակատար, Կանադայի ներկայացուցիչ Ֆյոդոր Անդրեեւը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Սամվել Խաչատրյանը, Անդրեեւի հետ արդեն բանակցություններ են վարում:
«Անդրեեւը արտակարգ գեղասահորդ է եւ Կանադայի լավագույն գեղասահորդներրի քառյակում է: Ներկայումս մենք բանակցություններ ենք վարում նրա հետ: Դեռեւս ոչ մի հստակ բան չեմ կարող ասել, քանի որ Անդրեեւին փորձում են ձեռք բերել նաեւ Ադրբեջանն ու Բելառուսը: Բայց ես կարծում եմ, որ Հայաստանի կողմից Ֆյոդոր Անդրեեւի մասնակցության հնարավորությունը տոկոսային հարաբերությամբ գնահատվում է 51-ը 49-ի` ի օգուտ մեզ»,- նշել է Սամվել Խաչատրյանը:
Նշենք, որ Ֆյոդոր Անդրեեւը հայտնի խորհրդային մարզիչներ Ալեքսեյ Չետվերուխինի եւ Մարինա Զուեւայի որդին է:

10 Февраль 2009 - 13:38 AMT
В сборной Армении по фигурному катанию может оказаться еще один иностранный фигурист-одиночник, представитель Канады Федор Андреев. Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net президент Федерации фигурного катания Армении Самвел Хачатрян, с Андреевым уже ведутся переговоры.
“Андреев – отличный фигурист и входит в четверку лучших спортсменов Канады. Мы сейчас ведем с ним переговоры. Пока ничего конкретного не могу сказать, так как Андреева пытаются заполучить также Азербайджан и Белоруссия. Но я думаю, вероятность того, что Федор Андреев будет выступать за Армению, оценивается в процентном соотношении 51 на 49 в нашу пользу”, – отметил Самвел Хачатрян.