Առաջին ամենաթեթեւ քաշային կարգում WBC, IBF եւ WBA վարկածներով աշխարհի չեմպիոն Վախթանգ Դարչինյանը, որն անցյալ շաբաթ օրը հաղթանակ տարավ WBA ժամանակավոր չեմպիոն Խորխե Արսեի նկատմամբ, ծրագրում է իր հաջորդ մենամարտն անցկացնել ավելի ծանր քաշային կարգի շրջանակներում:
Ինչպես հաղորդել է չեմպիոնի մենեջեր Էլիաս Նասարը, ինքը կցանկանար հայ բռնցքամարտիկի համար մենամարտ կազմակերպել ամենաթեթեւ քաշային կարգում WBC չեմպիոն Հոցումի Հասեգավայի կամ նույն քաշային կարգի IBF տիտղոսը կրող Գանայի բռնցքամարտիկ Ջոզեֆ Ագբեկոյի հետ: Այդպիսի մենամարտ կարող է կայանալ մայիսից ոչ շուտ, քանի որ Դարչինյանին առնվազն 60 օր է պահանջվում, որպեսզի բուժի Արսեի հետ մենամարտում ստացած վնասվածքը:
Դարչինյանի պրոմոուտեր Գարի Շոուն իր հերթին հայտնել է, որ հնարավոր է նաեւ Դարչինյանի մենամարտը WBO չեմպիոն, ֆիլիպինցի Ջերի Պենալոսոյի հետ: «Եթե անգամ Դարչինյանի մենամարտը Պենալոսոյի հետ չկայանա, նա Ֆիլիպիններ կմեկնի իր հաջորդ մենամարտի համար: Իսկ առայժմ Վիկը Ավստրալիա է մեկնել, որպեսզի հանգստանա իր ընտանիքի հետ եւ ուժ հավաքի»,- Շոուին է մեջբերում Boxingscene.com-ը:

Чемпион WBC, IBF и WBA в первом легчайшем весе (52,2 кг) Вахтанг Дарчинян, одержавший в минувшие выходные победу над временным чемпионом WBA Хорхе Арсе, планирует провести свой следующий поединок в рамках более тяжелой весовой категории.
Как сообщил менеджер чемпиона Элиас Нассар, он хотел бы организовать своему подопечному поединки против чемпиона WBC в легчайшем весе, японского боксера Хоцуми Хасегавы или обладателя титула IBF в этой же категории, боксера из Ганы Джозефа Агбеко. Состояться такой поединок сможет не раньше мая, поскольку Дарчиняну потребуется не менее 60 дней, чтобы залечить полученное в бою с Арсе рассечение.
Промоутер Дарчиняна Гари Шоу в свою очередь заявил, что возможен также поединок Дарчиняна с чемпионом WBO, филиппинцем Джерри Пеналосой. «Если даже бой Дарчиняна с Пеналосой не состоится, он поедет в Филиппины для своего следующего боя. А пока Вик отправился в Австралию, чтобы отдохнуть с семьей и набраться сил», – цитирует Шоу Boxingscene.com.