11 Փետրվար 2009 - 19:14 AMT
Մոսկվայի «Լոկոմոտիվի« եւ Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Հովհաննես Գոհարյանը մտադիր է դատի տալ «Ֆուտբոլ+» հայկական հանդեսին, որը խեղաթյուրել է հարձակվողի խոսքերը բելառուսական «Բատե» ակումբ տեղափոխվելու ցանկություն չունենալու վերաբերյալ:
«Ես երբեք եւ ոչ ոքի չեմ ասել, թե չեմ ուզում տեղափոխվել «Բատե»: Ես ի՞նչ է, ցնորվել եմ: Իրականում իմ եւ հայ թղթակցի միջեւ երկխոսությունը հետեւյալն էր: Ինձ հարցրեցին. «Մնում եմ արդյոք «Լոկոմոտիվում» թե խաղաշրջանը սկսելու եմ մեկ այլ թիմում»: Ես նրան պատասխանեցի, որ ինձ, հավանաբար, կվարձակալի մեկ այլ ակումբ, սակայն հատկապես որտեղ ես կշարունակեմ իմ կարյերան դեռեւս հայտնի չէ: Հնարավոր է, որ այն շարունակվի ՌԴ առաջին լիգայում, ինչպես նաեւ բելառուսական «Բատեում»: Սակայն դա դեռեւս հաստատ չէ: Ահա այսքանն եմ ես ասել: Այժմ պատրաստվում եմ իմ իրավացիությունը պաշտպանել դատարանում, հայց ներկայացնելով հանդեսի դեմ: Թող ներկայացնեն այն ձայնագրությունը, որտեղ ես ասում եմ, թե չեմ ուզւմ տեղափոխվել «Բատե»: Եթե նրանք չեն կարող դա անել, ապա թող հերքում հրապարակեն»,-հաղորդում է Գոհարյանի խոսքերոը Championat.ru-ն:
Նշենք, որ օրերս ռուսական ԶԼՄ-ներում հաղորդագրություն է հայտնվել այն մասին, որ Գոհարյանը հրավեր է ստացել «Բատե» ֆուտբոլային ակումբից: Սակայն «Բատեի» գլխավոր տնօրեն Միխաիլ Դեմենցեւիչը հերքել է այ հաղորդագրությունը` հավելելով, որ նրանք քննարկել են Գոհարյանի թեկնածությունն իր ռուսաստանցի գործակալ Արսեն Մինասովի առաջարկով, սակայն հրաժարվել են այդ առաջարկից:

Нападающий столичного “Локомотива” и сборной Армении Оганес Гоарян собирается подать в суд на армянское издание «Футбол+», которое исказило слова форварда относительно его нежелания переходить в белорусский «Батэ».
“Я никому и никогда не говорил, что не хочу переходить в “Батэ”. Я что, не в своем уме? На самом деле диалог между мной и армянским корреспондентом был следующим. Меня спросили: “Остаюсь ли я в “Локомотиве” или сезон начну в другой команде?” Я ему ответил, что меня, скорее всего, отдадут в аренду в другой клуб, но где именно я продолжу карьеру пока неизвестно. Есть варианты продолжения карьеры в первой российской лиге, а также в белорусском “Батэ”. Но это еще не точно. Вот собственно и все, что я говорил. Теперь собираюсь отстаивать свою правоту в суде, подам иск на издание. Пусть представят диктофонную запись, в которой я говорю, что не хочу переходить в “Батэ”. Если они не смогут этого сделать, то пусть пишут опровержение!”, – передает слова Гоаряна Championat.ru.
Отметим, что на днях в российских СМИ фигурировала информация, о том, что Гоарян получил приглашение от ФК «Батэ». Но генеральный директор «Бате» Михаил Деменцевич опроверг эту информацию, добавив, что они рассматривали кандидатуру Гоаряна по предложению российского агента Арсена Минасова, но от этого предложения отказались.