Մոսկվայի «Լոկոմոտիվի» հարձակվող Հովհաննես Գոհարյանի գործակալ Արսեն Մինասովը հայտնել է, որ ամբողջովին սատարում է Գոհարյանին «Ֆուտբոլ+»-ի դեմ հայց ներկայացնելու իր մտադրության մեջ, որը խեղաթույրել է ֆուտբոլիստի խոսքերը «Բատե» տեղափոխվելու հնարավորության մասին:
«Ես դեռ անցյալ տարի էի առաջարկել Հ.Գոհարյանի թեկնածությունը թիմի գլխավոր մարզիչ Վիկտոր Գանչարենկոյին: Մենք նրա հետ տեսնվել ենք մի քանի օր առաջ Թուրքիայում եւ Վիկտորն ինձ ասաց, որ նախկինի պես դիտարկում է Գոհարյանի թեկնածությունը ի թիվս այլ ֆուտբոլիստների: Դեռեւս ոչ մի առարկայական բանակցություն Հովհաննեսի «Բատե» տեղափոխվելու մասին չի տարվում: Ամբողջողվին սատարում եմ Գոհարյանին»,-Մինասովի խոսքերն է մեջբերում Championat.ru-ն:
Նշենք, որ Գոհարյանը այս պահին նոր ակումբի որոնումների մեջ է, քանի որ չի ընդգրկված «Լոկոմոտիվի» հիմնական թիմում:

11 Февраль 2009 - 19:25 AMT
Агент форварда московского «Локомотива» Оганеса Гоаряна Арсен Минасов выказал полную готовность в поддержке своего клиента в его намерении подать в суд на «Футбол +», который исказил слова футболиста по вопросу возможного перехода в “Батэ”.
“Я еще в прошлом году предлагал кандидатуру Оганеса Гоаряна на рассмотрение главному тренеру команды Виктору Ганчаренко. Виделись мы с ним несколько дней назад в Турции, и Виктор сказал мне, что по-прежнему рассматривает Гоаряна в числе других футболистов. Пока никаких предметных переговоров о переходе Оганеса в БАТЭ не ведется. Полностью поддерживаю своего клиента “, – приводит слова Минасова Chfmpionat.ru.
Отметим, что Гоарян в данный момент находится в поисках нового клуба, так как не попадает в основную команду «Локомотива».