Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը փետրվարի 11-ին Կիպրոսում ընկերական հանդիպում ունեցավ Լատվիայի հավաքականի հետ: Այդ խաղում գրանցվեց անարդյունք ոչ ոքի: Ըստ հավաքականի գլխավոր մարզիչ Յան Պոուլսենի, նրա մարզիկները ավելի լավ էին խաղում եւ արժանի էին հաղթանակի:
«Ընդհանուր առմամբ, ես գոհ եմ խաղից: Անշուշտ, հաշիվը ինձ չգոհացրեց, սակայն խաղն ինձ դուր եկավ: Կարող եմ միանշանակ ասել, որ մեր թիմը ավելի էր արժանի հաղթանակի: Եթե առաջին խաղակեսում խաղը հավասար էր ընթանում, ապա երկրորդում մենք չիրացրեցինք մի շարք փայլուն պահեր: Միայն Հենրիկ Մխիթարյանն երկու անգամ միայնակ մնաց հակառակորդի դարպասապահի հետ եւ չկարողացավ օգտվել ընձեված շանսից: Սակայն ընդհանուր առմամբ ես գոհ եմ խաղից: Ցանկանում եմ նշել, որ չորս ֆուտբոլիստներ ընդհանրապես առաջին անգամ էին հանդես գալիս հավաքականում: Առաջին խաղակեսում մենք հաճախ էինք սխալվում, սակայն դա բնական է, քանի որ շատերի համար խաղաշրջանը նոր է մեկնարկում: Սակայն երկրորդ խաղակեսում առավել վստահ խաղացինք: Լատիշները միայն մեկ իրական պահ ունեցան դարպասները գրավելու համար, սակայն ավարտից 5 րոպե առաջ Գեւորգ Կասպարովը փրկեց մեր թիմը: Այնուամենայնիվ, սա վերջին ստուգողական խաղն էր 2010թ. Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի Էստոնիայի հետ խաղից առաջ, եւ այն դրական ազդեցություն ունեցավ հավաքականի վրա»,-ասել է հայկական թիմի մարզիչը:
«Ֆուտբոլիստները պետք է միասին հավաքվեն, բարելավելու համար խաղային փոխըմբռնումը: Նրանցից շատերը այս խաղաշրջանից առաջ վերադարձան արտերկրի ակումբներից: Իսկ դա հնարավորություն է տալիս ավելի հաճախ հետեւել նրանց ելույթներին: Իսկ ինչ վերաբերում է Էստոնիայի հավաքականի հետ խաղին, մեզ ծանր աշխատանք է սպասում: Մենք լավատեսորեն ենք նայում ապագային: Ես գտնում եմ, որ մեր թիմը կարող է հաղթել Էստոնիայի հավաքականին առաջիկա խաղում»,-հայտարարել է Հայաստանի հավաքականի մարզիչը:

Сборная Армении по футболу 11-го февраля на Кипре провела товарищеский матч со сборной Латвии. В этом матче была зафиксирована безрезультативная ничья. По словам главного тренера сборной Яна Поульсена, его подопечные играли лучше и заслуживали победы.
«В целом, я доволен игрой. Конечно, счет меня не удовлетворил, но игра мне понравилась. Могу однозначно сказать, что наша команда больше заслуживала победы. Если в первом тайме игра и была равной, то во втором мы не реализовали несколько блестящих моментов. Один Генрих Мхитарян два раза оказался наедине с вратарем соперника и не сумел воспользоваться предоставленными шансами. Но в целом я доволен игрой. Хочу отметить, что четыре футболиста вообще в первый раз выступали за национальную сборную. В первой половине игры они частенько ошибались, но это естественно, поскольку для многих сезон только начинается. Но во втором тайме играли более уверенно. У латышей был только один реальный момент для взятия ворот, но за 5 минут до финального свистка Геворг Каспаров выручил нашу команду. Тем не менее, это была последняя контрольная игра перед матчем отборочного раунда ЧЕ-2010 со сборной Эстонии, и она отразилась на сборной положительным образом”, – отметил тренер армянской сборной.
“Футболистам надо было собраться вместе, чтобы улучшить игровое взаимопонимание. Многие из них перед этим сезоном вернулись из зарубежных клубов. А это дает мне возможность следить за их выступлениями почаще. А до игры со сборной Эстонии нас всех ждет тяжелый труд. Мы с оптимизмом смотрим в будущее. Я считаю, что наша команда способна победить сборную Эстонии в предстоящей игре», – приводит слова Поульсена официальный сайт Федерации футбола Армении.