16 Փետրվար 2009 - 16:05 AMT
ՈՒԵՖԱ-ի Հեռանկարային երիտասարդ մրցավարներ ծրագրի շրջանակներում որոշում է ընդունվել որպես ծրագրին մասնակցելու թեկնածուներ ներգրավել Արման Ամիրխանյանին ու Զավեն Հովհաննիսյանին, ասվում է ՀՖՖ մամլո ծառայության հաղորդման մեջ:
Այդ նպատակով ՈՒԵՖԱ-ն վերոհիշյալ մրցավարներին նշանակել է Եվրոպայի մինչեւ 17 տարեկանների առաջնության էլիտ-ռաունդի հանդիպումներին, որոնք կանցնեն Հունաստանում մարտի 25 – ապրիլի 1: Ամիրխանյանն ու Հովհաննիսյանը սպասարկելու են Լեհաստանի, Հունաստանի, Սլովենիայի եւ Շվեյցարիայի թիմերի միջեւ հանդիպումները. Ամիրխանյանը` որպես գլխավոր մրցավար, Հովհաննիսյանը` որպես պահեստային:

В рамках программы УЕФА «Перспективные молодые арбитры» было принято решение в качестве претендентов на участие в программе включить Армана Амирханяна и Завена Ованисяна, говорится в сообщении пресс-службы ФФА.
С этой целью УЕФА назначила вышеуказанных арбитров на матчи элит-раунда чемпионата Европы до 17 лет, которая пройдет в Греции с 25 марта по 1 апреля. Арман Амирханян и Завен Ованисян обслужат матчи между командами Польши, Греции, Словении и Швейцарии: Амирханян – в качестве главного судьи, Ованисян – в качестве запасного.