Հոկտեմբերի 2-ի դրությամբ վերջին 24 ժամում հակառակորդը 540 զոհ ունի, 700-ից ավելի վիրավոր, մոտ 45 զրահատեխնիկա է կորցրել, 6 ինքնաթիռ, որոնց մեծ մասն օդում չեն խոցվել, հայտնել է պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Հակառակորդը կորցրել է նաև 3 ուղղաթիռ ու 6 անօդաչու թռչող սարք (ԱԹՍ)։
Հակառակորդը շարունակում է մեծ տրամաչափի զենքերով թիրախավորել խաղաղ բնակչությանն ու ենթակառուցվածքներին։
«Ընդհանուր առմամբ իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ, մարտերը շարունակվում են, դրանց հիմնական ուղղությունը հյուսիսն ու հարավն են։ Մեր զինված ուժերը շարունակում են հիմանկանում պաշտպանողական, բայց որոշ տեղերում նաև այլ բնույթի մարտական գործողություններ»,-ասել է Հովհաննիսյանը։

2 Октябрь 2020 - 17:21 AMT
За последние сутки крупномасштабных военных действий в зоне карабахского конфликта Азербайджан потерял 540 военнослужащих. Об этом заявил 2 октября в ходе брифинга официальный представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
Более 700 военнослужащих противника ранены. Кроме того, за сутки боев противник потерял 45 единиц различных видов бронетехники, 6 БПЛА, 3 вертолета и 6 самолетов, большая часть из которых была выведена из строя не в воздухе.
Ованнисян отметил, что бои идут в основном на северном и южном направлениях фронта. Он добавил, что ВС Азербайджана в течение всего дня неоднократно наносили удары по гражданским инфраструктурам, в том числе в столице Карабаха Степанакерте. В результате подобных действий Азербайджана пострадали мирные жители.