Ստեփանակերտում միջազգային Կարմիր խաչի գրասենյակի հարևանությամբ պայթել են «Սմերչ» ՀԿՌՀ մի քանի արկ։ Այդ մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը՝ ականատեսին հղումով։
Արցախի նախագահի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը տեղեկացրել է, որ Ստեփանակերտի հրետակոծմանը կհետևի Պաշտպանության բանակի համաչափ պատասխանը։
«Ընդամենը րոպեների հարց է, բայց, որ խաղաղ բնակչությանը նորից թիրախավորելով թշնամին հասկացնել է տալիս, որ առաջնագծում վիճակ չունի, դա միանշանակ ստուգված փաստ է» , – գրել է Պողոսյանը։
Արցախի ՊԲ-ի տեղեկությունների համաձայն՝ հոկտեմբերի 6-ի կեսօրին մոտ, Ադրբեջանի զինված ուժերը՝ մարտադաշտ նետելով ռեզերվային ուժեր և մեծաքանակ ռազմական տեխնիկա, ներառյալ՝ տանկեր և հրետանի, լայնամասշտաբ գրոհ է սկսել Արցախի և Ադրբեջանի միջև շփման գծի հարավային ուղղությամբ:

6 Октябрь 2020 - 13:36 AMT
ВС Азербайджана ведут обстрел столицы Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) из РЗСО «Смерч».
Как сообщил Информационный штаб Арцаха, рядом с офисом Международного Комитета Красного Креста (МККК) в Степанакерте разорвалось несколько снарядов от РСЗО «Смерч».
По словам пресс-секретаря президента Арцаха Ваграма Погосяна, за обстрелом Степанакерта может последовать взвешенный ответ Армии обороны НКР, и это всего лишь вопрос нескольких минут.
«Но то, что противник, снова нанося удары по мирному населению, дает понять, что на линии фронта не имеет никаких успехов, это определенно доказанный факт», – отметил Погосян.