Հոկտեմբերի լույս 8-ի գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում իրավիճակը կայուն-լարված էր: Այդ մասին ֆեյսբույան իր էջում տեղեկացրել է ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Վաղ առավոտյան ժամը 08:30-ի շրջանում հարավային ուղղությամբ հակառակորդը կենտրոնացման շրջանից գրոհի փորձ է ձեռնարկել, սակայն, կորցնելով երեք միավոր ռազմական տեխնիկա և տալով ավելի քան քսան զոհ ու վիրավոր, Ջեբրայիլի մատույցներից գումարտակի կազմով դիմել է փախուստի։
Գիշերվա ընթացքում թշնամին շարունակել է հրթիռակոծել Ստեփանակերտը, տեղեկանում է Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը։
Պաշտպանության բանակը հայտնել է, որ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունն էական փոփոխությունների չի ենթարկվել: Առանձին հատվածներում շարունակվել են փոխհրաձգություններ, հրթիռա-հրետանային հարվածներ:
Ներկա պահին հյուսիսային և հարավային ուղղություններում վերսկսվել են մարտական գործողությունները: ՊԲ ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն տիրապետել իրադրությանը և իրենց հմուտ գործողություններով ճնշում հակառակորդի ակտիվությունը:

8 Октябрь 2020 - 06:34 AMT
В течение ночи на 8 октября ситуация в зоне карабахского конфликта была стабильно напряженной. Об этом сообщила пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян.
Ранним утром около 08:30 на южном направлении ВС Азербайджана из района централизации предприняли попытку атаки, однако, потеряв три единицы военной техники и более двадцати человек погибшими и ранеными, составом батальона бежали с подступов к Джебраилу.
Кроме того, сообщается, что в течение ночи противник продолжил артобстрел столицы Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Степанакерта.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха, оперативно-тактическая ситуация в зоне карабахского конфликта не претерпела существенных изменений. На отдельных участках продолжались перестрелки, ракетно-артиллерийские удары.
«В настоящее время на северном и южном направлениях возобновились боевые действия. Подразделения Армии обороны продолжают уверенно владеть ситуацией и своими умелыми действиями подавляют активность противника», – говорится в сообщении.