Հարավային ուղղությամբ հրետանային գերճշգրիտ հարվածներով հակառակորդին պատճառվում է մարդկային ուժի մեծ կորուստներ։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է պաշտպանության նախարարության խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Հայկակական ստորաբաժանումները քիչ առաջ ոչնչացրել են նաև թշնամու չորս միավոր Դ-30 հաուբից անձնակազմով և զինամթերքով՝ թույլ չտալով զբաղեցնել կրակային դիրքեր»,- ասվում է գրառման մեջ։
Մինչև այդ հայկական ուժերը նաև 2 ԱԹՍ են խոցել։
Առավոտյան ժամը 08:30-ի շրջանում հարավային ուղղությամբ հակառակորդը կենտրոնացման շրջանից գրոհի փորձ է ձեռնարկել, սակայն, կորցնելով երեք միավոր ռազմական տեխնիկա և տալով ավելի քան քսան զոհ ու վիրավոր, Ջեբրայիլի մատույցներից գումարտակի կազմով դիմել է փախուստի։

8 Октябрь 2020 - 07:31 AMT
Армия обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) 8 октября уничтожила четыре 122-мм гаубицы Д-30 ВС Азербайджана с личным составом и боеприпасами. Об этом сообщила пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян.
«Высокоточными ударами артиллерии на южном направлении противнику нанесятся большие потери в живой силе. Армянские подразделения недавно уничтожили также четыре вражеских гаубицы Д-30 с личным составом и боеприпасами, не позволив им занять огневые позиции», – отметила Степанян.