18 Փետրվար 2009 - 16:11 AMT
Այսօր Հայաստանի բռնցքամարտի պատանիների հավաքականը բռնցքամարտի եռօրյա միջազգային ընկերական մրցաշարում, որ անցնում էր Երեւանում, տանուլ է տվել Ռուսաստանի հավաքականին 16-21 հաշվով` զբաղեցնելով երրորդ տեղը ընդհանուր թիմային ստուգարքում: Ուզբեկստանի հավաքականն իր հերթին 21-16 հաշվով հաղթեց վրացական թիմին եւ զբաղեցրեց 2-րդ տեղը: Մրցաշարային աղյուսակը եզրափակում է Վրաստանի հավաքականը, որը պարտվեց բոլոր երեք ընկերական հանդիպումներում: Մրցաշարի հաղթող դարձավ Ռուսաստանի պատանեկան հավաքականը, որն ավարտեց մրցումները երեք թիմային հաղթանակով:
Հայ եւ ռուս բռնցքամարտիկների մենամարտերից անմիջապես հետո տեղի ունեցավ պարգեւատրման արարողությունը, որի ժամանակ մեդալներից ու գավաթներից բացի, որ հանձնվեցին մրցանակակիր թիմերին, մեդալներով ու պատվոգրերով պարգեւատրվեցին նաեւ դատավորներն ու մրցումների կազմակերպիչները: Այդպիսով, Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Արման Մուրադյանը Ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանից պատվոգիր ստացավ մրցաշարի գերազանց կազմակերպման եւ Հայաստանում բռնցքամարտի զարգացման գործում ուենցած ավանդի համար:
Պարգեւներ ու պատվոգրեր էին սահմանված նաեւ տաբեր անվանակարգերում: Այդպես «լավագույն բռնցքամարտիկ» անվանակարգում գավաթով պարգեւատրվեց ՌԴ պատանիների հավաքականի բռնցքամարտիկ Այդար Նետոլեեւը, «մրցաշարի լավագույն դատավոր» անվանակարգում պարգեւատրվեց ռուսաստանցի Դմիտրի Մատվեեւը: Հուշանվերներ հանձնվեցին նաեւ օլիմպիական չեմպիոն Վյաչեսլավ Յանովսկուն, ՌԴ բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահի տեղակալ Անդրեյ Կորոբկովին եւ ՀՀ բռնցքամարտի ֆեդերացիայի տեղակալ Դերենիկ Գաբրիելյանին:

международного товарищеского соревнования по боксу, проходившего в Ереване, проиграла сборной России со счетом 16-21, тем самым заняв третье место в общекомандном зачете. Сборная Узбекистана, в свою очередь, со счетом 21-16 победила грузинскую команду и заняла 2 место. Замкнула турнирную таблицу сборная Грузии, проигравшая все три товарищеские встречи. Победителем турнира стала юношеская сборная России, завершившая соревнование тремя командными победами.
Сразу по окончании поединков армянских и российских боксеров состоялась церемония награждения, во время которой кроме медалей и кубков, врученных командам-призерам, медалями и почетными грамотами были награждены также судьи и организаторы соревнования. Таким образом, президент Федерации бокса Армении Арман Мурадян получил от президента Национального олимпийского комитета Гагика Царукяна почетную грамоту за отличную организацию турнира и вклад в дело развития бокса в Армении.
Были учреждены награды и грамоты также в разных номинациях. Так в номинации «лучший боксер» был награжден кубком боксер юношеской сборной России Айдар Нетолеев, звания «лучшего судьи турнира» удостоился россиянин Дмитрий Матвеев. Также были вручены памятные сувениры олимпийскому чемпиону Вячеславу Яновскому, заместителю президента Федерации бокса России Андрею Коробкову и заместителю президента Федерации бокса Армении Деренику Габриеляну.