Հայաստանի թեթեւ ատլետները կմասնակցեն 30-րդ ԵԱ, որը տեղի կունենա Թուրինում` փակ դահլիճում, մարտի 6-8: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել Հայաստանի թեթեւ ատլետիկայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Միշա Հայրապետյանը, Թուրինում Հայաստանը ներկայացնելու են Արսեն Սարգսյանն ու Հայկանուշ Բեգլարյանը:
«Արսենն ու Հայկանուշը երկրի հեռացատկի բազմակի չեմպիոններ են: Չնայած, որ Հայկանուշը Թեհրանում կայացած վերջին առաջնությանը 1-ին տեղը գրավեց, ես Թուրինում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը հույսերը հիմնականում կապում եմ Արսենի հետ: Կարծում եմ` նա դուրս կգա եզրափակիչ: Ինչ վերաբերում է առաջիկա միջազգային առաջնություններին, ապա մենք մի շարք ուսումնա-մարզական հավաքներ ենք ունենալու, ինչպես նաեւ փետրվարի 26-ին կկայանա Երեւան քաղաքի ձմեռային առաջնությունը»,- նշել է Հայրապետյանը:

19 Февраль 2009 - 14:15 AMT
Армянские легкоатлеты примут участие в 30-ом Чемпионате Европы, который пройдет с 6 по 8 марта в Турине в закрытом помещении. Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net главный тренер сборной легкой атлетики Армении Миша Айрапетян, в Турине Армению будут представлять прыгуны в длину Арсен Саргсян и Айкануш Бегларян.
«Арсен и Айкануш неоднократные чемпионы страны по прыжкам в длину. Несмотря на то что Айкануш в последнем турнире в Тегеране заняла 1-ое место, я надежды на ЧЕ в Турине в основном связываю с Арсеном. Думаю, что он выйдет в финал. Что касается предстоящих международных турниров, то у нас будут неоднократные учебно-тренировочные сборы, а также 26 февраля состоится зимний чемпионат города Еревана», – отметил Айрапетян